::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Omen

::REŻYSERIA::
Richard Donner

::SCENARIUSZ::
David Seltzer

::MUZYKA::
Jerry Goldsmith

::ROK::
1976

::CZAS TRWANIA::
111 min.

::OBSADA::
Gregory Peck
Lee Remick
David Warner
Billie Whitelaw
Harvey Stephens
Patrick Troughton
Martin Benson
Robert Rietty
Tommy Duggan
John Stride
Anthony Nicholls
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


OMEN

 


- Inne osoby związane z filmem "Omen" miały mniej szczęścia. Samolot z Los Angeles do Londynu, którym leciał aktor Gregory Peck (grający ojca Damiena) został trafiony przez piorun. Osiem godzin później to samo spotkało samolot ze scenarzystą Richardem Seltzerem na pokładzie. To nie koniec przygód z samolotami. Ekipa chciała wynająć prywatny odrzutowiec, żeby nakręcić kilka scen. Jednak firma czarterowa musiała odwołać ich lot, bo wszystkie miejsca wcześniej wykupili biznesmeni. Po starcie samolot rozbił się na drodze, uderzając w samochód, który z kolei uderzył w inny samochód. Pasażerowie auta zginęli, była to.. żona i dziecko jednego z pilotów odrzutowca. Podczas kręcenia scen w zoo Windsor Safari Park dwa lwy zabiły strażnika.

- Podczas pierwszego dnia zdjęć jeden z członków ekipy miał wypadek, w którym całkowitemu zniszczeniu uległ samochód. A kiedy Bernhard podwoził Donnera do hotelu, zza rogu ulicy wyskoczył pędzący samochód i urwał otwarte drzwi samochodu, z którego reżyser właśnie wysiadał.

- Nadzorujący efekty specjalne John Richardson po ukończeniu pracy nad "Omenem" pojechał do Holandii, gdzie miał kręcić film "O jeden most za daleko". Podczas podróży jego samochód miał kraksę, w której zginęła jego dziewczyna. Obcięło jej głowę - tak jak Davidovi Warnerowi w "Omenie", dzięki efektom specjalnym Richardsona. Ten makabryczny wypadek wydarzył się to kilka kilometrów od miasteczka... Omen.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD