::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Osada

::
REŻYSERIA::
M. Night Shyamalan

::SCENARIUSZ::
M. Night Shyamalan

::MUZYKA::
James Newton Howard

::ROK::
2004

::CZAS TRWANIA::
107 min.

::OBSADA::
Joaquin Phoenix
Bryce Dallas Howard
Jordan Burt
Zack Wall
Charlie Hofheimer
Lee Burkett
Joey Anaya
John Rusk
John Christopher Jones
Mia Rose Colona
Jayne Atkinson

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


VILLAGE, THE

 


- Kirsten Dunst, która miała zagrać w tym filmie została zastąpiona przez Bryce Howard, a sama zajęła się graniem w "Elisabethtown" (2005).

- Pomysł tej historii pochodzi z dwóch nieprawdopodobnych źródeł: "Wuthering Heights" przez okresowość sztuki i "King Kong" (1933) przez społeczność żyjącą w strachu przed drapieżnymi istotami.

- Reżyser obsadził w filmie Bryce Dallas Howard bez żadnego przesłuchania.

- Sigourney Weaver dwa tygodnie po przeczytaniu scenariusza cierpiała na nocne koszmary.

- Pierwotnie tytuł filmu miał brzmieć "The Woods", ale okazało się że już została zaplanowana premiera innego horroru o tym tytule. M. Night Shyamalan zdecydował się na zmianę tytułu, aby uniknąć ewentualnych pomyłek i porównań.

- Aktorzy spędzili czas w specjalnie dla nich przygotowanej osadzie, w której mieli żyć jak ludzie wieku XIX, bez żadnych nowoczesnych udogodnień. Signourey Weaver na przykład pracowała w polu, a Joaquin Phoenix musiał krzesać ogień. Wszystko po to, aby zbliżyć się do siebie oraz do odtwarzanych przez siebie postaci.

- Reżyser obsadził Bryce Dallas Howard w filmie po tym jak zobaczył ją w przedstawieniu teatralnym. Tak mu się spodobała jej gra, że nikogo innego nie widział na jej miejscu.

- Reżyser zadbał ażeby film był jak najbardziej realistyczny. Postanowił pokazać zwierzęta hodowane w XIX wieku. W filmie można zobaczyć około 120 sztuk tych okazów.

- Pomysłowość twórców "Village, The" nie zna granic. Idea powstania filmu zrodziła się po oglądnięciu dwóch innych dzieł ("Wuthering Heights" i "King Kong"). Zaczerpnięto z nich niektóre pomysły i postanowiono je pokazać w trochę innym świetle.

- M. Night Shyamalan (reżyser) wcieli się w postać strażnika. Jednak jego obecność przed kamerami jest dosłownie bardzo krótka (około 2 sekund). Widzimy go jedynie w szklanym odbiciu.

- Film  kręcono w USA. Reżyser chciał wprowadzić różnoraki klimat i postanowił wybrać trzy dogodne miejsca (Bucks County, Pedricktown, Philadelphia), w których zamierzenia scenariusza były by spełnione.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

MUZYKA

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR & MELSING

 
     
 ::GALERIA::