13 GRZECHÓW  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
13 Sins

:: REŻYSERIA ::
Daniel Stamm

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2014

:: CZAS TRWANIA ::
93 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Mark Webber,
Devon Graye,
Tom Bower...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: 13 GRZECHÓW ::

 

Reżyser OSTATNIEGO EGZORCYZMU oraz producenci przebojowych horrorów NAZNACZONY i SINISTER zapraszają na przerażającą podróż do granic człowieczeństwa.

Eliot stracił pracę i desperacko szuka sposobu, żeby spłacić długi. Pewnego dnia odbiera tajemniczy telefon. Anonimowy głos informuje go, że jest obserwowany 24 godziny na dobę i bierze udział w reality show. Jeżeli wykona 13 zadań może zainkasować ponad 6 milionów dolarów. Pierwsze zadanie, za 1000 dolarów, jest banalnie proste – zabić muchę. Jednak każde następne z pozostałych dwunastu to kolejny krok bliżej piekła. Wkrótce Eliot przekona się, że dla pieniędzy będzie w stanie dopuścić się najbardziej przerażających i ekstremalnych zachowań.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. "13 Grzechów" jest dobrze zapowiadającym się thrillerem z niezłą intrygą w tle. Jak przystało na tego typu gatunek, duża ilość akcji rozgrywa się w "mrocznych sceneriach". Właśnie tam najlepiej można przetestować ten element. Widoczna jest ziarnica obrazu, która w jaśniejszych scenach jest mało dostrzegalna, jednak w półmroku daje o sobie znać. Nasycenie kolorów poprawne. Brak efektów pikselozy. Wizja współgra z linią melodyczną. Brak widocznych przestojów.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk nie posiada błędów, które mogłyby przeszkadzać w odbiorze filmu. Niezła linia melodyczna potrafi wyszczególnić momenty ważne w produkcji, przez co czuje się narastające napięcie.


:: MENU / DODATKI ::

Kino Świat posiada swój system przedstawiania menu. "13 Grzechów" nie odbiega od normy. Plansza główna i wybór scen posiadają animowane elementy, który w małym stopniu "upiększają" wygląd menu. Dodatkowo w centralnym punkcie planszy głównej zainstalowano wielki ekran z fragmentami filmu. Pozostałe opcje to zwykłe tapety z interaktywnymi funkcjami. Nie zabrakło podkładu muzycznego. Kolorystycznie wszystko pasuje do tematyki. Nie będziecie mieli problemów z nawigacją, wszystko jest proste i czytelne.

Dodatki to bolączka wielu wydań DVD. Tak jest i tutaj. Na płycie znalazły się jedynie standardowe bonusy. Oto co tutaj najdziecie:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Wydanie stoi na dobrym poziomie, jednak jest dla mnie wydaniem naturalnym, które można mieć w swoich zasobach, ale nie trzeba. 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::