CZARNOBYL. REAKTOR STRACHU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Chernobyl Diaries

:: REŻYSERIA ::
Bradley Parker

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2012

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Dimitri Diatchenko,
Olivia Dudley,
Devin Kelley...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: CZARNOBYL. REAKTOR STRACHU ::

 

Horror twórcy przełomowego "Paranormal Activity". 

Sześcioro młodych ludzi szukających ekstremalnych wrażeń wynajmuje przewodnika, który, mimo surowych zakazów, zabiera ich do owianego tajemnicą miasta-widmo. Tu mieszkali niegdyś pracownicy reaktora w Czarnobylu. Po tragicznym wybuchu, ponad 25 lat temu, w ciągu 48 godzin przeprowadzono ewakuację całego miasta. Pozostali w nim nieliczni ludzie, których już nigdy więcej nie widziano... Wkrótce bohaterowie filmu odkrywają, że choć nikt nie przeżył katastrofy, bynajmniej nie są tutaj sami. Wszystko wskazuje na to, że przerażający rozdział w historii miasta nie został jeszcze wcale zamknięty.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Przez większość czasu, wizja stoi na bardzo dobrym poziomie. Zdarzają się małe uchybienia, ale nie są one na tyle silne, aby posuć odbiór filmu. Ziarnica obrazu towarzyszy nam przez cały czas, jednak jest ona mało widoczna i nie zwraca się na nią uwagi. Czasami ma się wrażenie pulsującego tła, widocznego dosłownie w kilku scenach. Brak różnego typu zabrudzeń obrazu. Nic nie śnieży. Wizja działa płynnie. 

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk pozbawiony jest błędów, które uniemożliwiałyby normalny odbiór. Nie zabraknie mrożących krew w żyłach scen, gdzie dobre głośniki są wskazane, a efekt murowany. Nie doświadczycie trzasków, jak również niespójności linii melodycznej i obrazu.


:: MENU / DODATKI ::

Menu prezentuje się całkiem nieźle. Autor stworzył coś na wzór dziury w czymś metalowym, zachodzącym już rdzom. W tle nie zabrakło "ruin" miasta oraz kilku ruchomych elementów, które występują jedynie na głównej planszy i wyborze scen. Czcionka użyta w menu jest czytelna i na pewno nikt nie będzie miał problemów z jej odczytaniem. Nie zabrakło podkładu dźwiękowego, jednak dla wszystkich opcji jest on identyczny. Użyta kolorystyka bez problemu wpasowuje się w klimat filmu.

Na płycie znajdują się standardowe dodatki, które oferuje nam Monolith, oto one:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Wydanie stoi na dobrym poziomie. Brak dodatków to dzisiaj normalność. Opisywana przeze mnie wersja to zwykłe 2D, a na rynku dostępna jest jeszcze 3D. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::