DOM BARDZO NAWIEDZONY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
A Haunted House

:: REŻYSERIA ::
Michael Tiddes

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2013

:: CZAS TRWANIA ::
82 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Marlon Wayans,
Essence Atkins,
Marlene Forte...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: DOM BARDZO NAWIEDZONY ::

 

Postrzelony i nie do końca dojrzały Malcolm (Marlon Wayans) podejmuje wreszcie poważną życiową decyzję – prosi swoją dziewczynę (Essence Atkins), aby zamieszkała u niego. I żyliby długo i szczęśliwie, gdyby nie fakt, że Keisha nie wprowadziła się sama. Seria strasznych paranormalnych zjawisk uświadomiła przerażonemu Marlonowi, że kobieta jego życia jest… opętana przez demona. Zrozpaczony chłopak zwraca się o pomoc do kogo tylko można – do medium, do łowców duchów oraz do ojca Williamsa, księdza z wyrokiem na koncie. Malcolm jest zdesperowany – musi wykurzyć demona, aby ratować związek, a przede wszystkim swoje życie seksualne.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Jedynie co może przeszkadzać to mało widoczna ziarnica obrazu, która według mnie nie wpływa negatywnie na jakość obrazu. Na pewno nie dostrzeżecie pikselozy, która w znaczący sposób potrafi uprzykrzyć życie. Nie zauważyłem, aby tło pulsowało. Obrazy nie śnieży, nie zacina się. Wszystko działa płynnie i współgra z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk nie zawiera błędów, które uniemożliwiałyby normalny odbiór. Linia melodyczna nie odgrywa znaczącej roli, ponieważ jest to połączenie komedii z elementami horroru i nie ma sytuacji, w których się boimy. 


:: MENU / DODATKI ::

Menu prezentuje się dobrze. Nie wyróżnia się niczym szczególnym, mimo tego, że całość zaopatrzona jest w animowane elementy. Wszystkie opcje są czytelne, a menu charakteryzuje się łatwością w nawigacji. Wydawca załącza podkład dźwiękowy, który w pewnym sensie urozmaica poruszanie się po menu.

Na płycie znajdują się standardowe dodatki, które oferuje nam Monolith, oto one:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Wydanie stoi na dobrym poziomie. Mimo braku dodatków warto zakupić parodię horrorów uważanych za jedne z lepszych. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::