GRANICA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Mule

:: REŻYSERIA ::
Gabriela Tagliavini

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2012

:: CZAS TRWANIA ::
96 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Sharon Stone,
Billy Zane,
Manolo Cardona...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 

 


:: GRANICA ::

 

Nieustępliwa, bezkompromisowa reporterka telewizyjna Sofie Talbert (Sharon Stone) ma jasno określone poglądy na temat nielegalnej imigracji. Często przypiera do muru lewicowych polityków, którzy chcą zliberalizować przepisy dotyczące tego problemu. Nie przypuszcza jednak, jak szybko będzie miała okazję przyjrzeć się temu zjawisku z bliska. Brat Sofie ginie bez śladu gdzieś w Meksyku. Zrozpaczona kobieta podąża jego śladem, prowadząc własne śledztwo. Poznaje mechanizmy przerzutu nielegalnych imigrantów, skalę zjawiska i okrucieństwo ludzi, którzy zajmują się tym procederem. Nic nie wygląda tak, jak powinno. Nikomu nie wolno ufać. Sofie przekracza granicę, zza której nie ma powrotu.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [1.78:1]. Obraz nie jest najlepszym ogniwem, mógłbym rzec, że jest nawet najsłabszym, ponieważ wielokrotnie spotkałem się z bardzo dużą ziarnicą obrazu i pulsującym tłem. Czasami takie połączenie denerwuje, psując doszczętnie jakość obrazu. Dodatkowo nie zawsze kontrast wywiązuje się ze swojej roli, przez co nie wszystkie sceny są na najlepszym poziomie. Reszta elementów stoi na dobrym poziomie, więc nie można mieć do nich zastrzeżeń. Obraz działa płynnie i nie zacina się.

Linia melodyczna została zapisana w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. W przypadku tego wydania DVD, to jedyny element, który zasługuje na pochwałę. Standardowo dźwięk pozbawiony jest zniekształceń i dodatków w postaci szumów, i innych niepożądanych dźwięków. Nie wiem, czy coś pomoże dobry sprzęt, ponieważ dźwięk w tym filmie nie pełni kluczowej roli, jest swoistym dodatkiem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to standardowy twór Monolithu. Wszystkie plansze posiadają wspólne elementy w postaci podobnej kolorystyki, tego samego podkładu dźwiękowego, ułożenia interaktywnego menu. Nie podoba mi się zastosowana kolorystyka, która nie pasuje nawet do najsłabszego thrillera - jest zbyt jasna i nużąca. Na głównej planszy wydawca przedstawia nam kilka scen z filmu. Zastosowana czcionka jest czytelna. Nie będziecie mieli problemów w nawigacji, wszystkie elementy ułożone są czytelnie.

Dodatki to po raz kolejny jeden z najsłabszych elementów wydania. Jednak przy tej pozycji zastanawiam się, czy jednak to jest prawda, ponieważ obraz stoi na podobnym poziomie. Oto co wydawca dołączył do filmu:
- wybór scen,
- zapowiedzi kinowe oraz DVD.
Nic szczególnego, jak całe wydanie i film. Decyzja jak zawsze należy do Was.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::