LUTHER - SEZON 1  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Luther

:: REŻYSERIA ::
Brian Kirk

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2012

:: CZAS TRWANIA ::
6 x 50 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Idris Elba,
Ruth Wilson,
Stephen Mackintosh...

:: DŹWIĘK ::
DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
2 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: LUTHER - SEZON 1 ::

 

W główną rolę oficera śledczego – tytułowego Johna Luther’a – wcielił się Idris Elba znany przede wszystkim z kultowego już serialu „The Wire” („Prawo ulicy”).

Pracujący w londyńskiej jednostce zajmującej się poważnymi przestępcami detektyw Luther jest ofiarnym policjantem, doskonałym śledczym i błyskotliwym geniuszem. Rozwiązywanie kryminalnych spraw jest jego obsesją dlatego bywa brutalny i niebezpieczny. Luther toczy psychologiczne pojedynki z przestępcami. Jego praca jest jak potyczka myśliwego ze zwierzyną, drapieżnika z ofiarą. Stawka staje się coraz wyższa i detektyw coraz bardziej osobiście się angażuje w sprawy. Jego samotnicze nawyki mogą doprowadzić go na skraj przepaści.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Obraz stoi na dobrym poziomie. Nieodłącznym elementem tego wydania jest ziarnica obrazu, która niejednokrotnie zmienia swoje nasycenie. Sceny w półmroku posiadają również mieniące się różnymi pastelami tło, jest to raczej błąd kompresji, a nie winą samej produkcji. Mimo tych błędów film ogląda się bez większych kłopotów. Obraz działa płynnie, nie zawiesza się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 2.0, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Jest to serial telewizyjny, więc nie ma się co dziwić, że wydawca nie zafundował widzowi nic więcej niż zwykłe stereo. Mimo tego, nie sprawia to, że dźwięk jest o wiele gorszy niż w nowszym standardzie 5.1. Po prostu nie słychać go we wszystkich kanałach tak jak miałoby to miejsce przy 5.1.


:: MENU / DODATKI ::

Menu nie wykazuje się niczym szczególnym. Stworzone w bardzo prosty i czytelny sposób, aby ułatwić nawigowanie pomiędzy wszystkimi opcjami. Wszystkie poszczególne opcje posiadają ten sam podkład muzyczny - theme z serialu. Dominuje ciemniejsza kolorystyka, która w bardzo dobry sposób oddaje klimat produkcji. Nie uświadczycie żadnych upiększeń w postaci animacji, czy innego typu dodatków.

Na płycie znalazły się jedynie zwiastuny serii proponowanych przez Best Film. Wydanie "Luther - Sezon 1" stoi się na dobrym poziomie. Mimo braku dodatków, seria jest wart polecenia. Polecam!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::