OBECNOŚĆ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Conjuring, The

:: REŻYSERIA ::
James Wan

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2013

:: CZAS TRWANIA ::
107 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Vera Farmiga,
Patrick Wilson,
Lili Taylor...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: OBECNOŚĆ ::

 

Obecność opowiada prawdziwą historię Eda i Lorraine Warrenów, światowej sławy badaczy zjawisk paranormalnych, którzy zostali wezwani przez rodzinę terroryzowaną na odludnej farmie przez mroczną zjawę. Zmuszeni do konfrontacji z potężnym demonem, Warrenowie stają przed najbardziej przerażającym przypadkiem w ich życiu.
 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 . Wizja stoi na bardzo dobrym poziomie. Jedynie mała ziarnica jest nieodłącznym elementem obrazu, jednak nie przeszkadza ona w projekcji filmu i jest praktycznie niewidoczna. Bardzo dobry kontrast, brak pikselozy, płynność oraz współgranie z linią melodyczną. Obraz bardzo dobrze radzi sobie w scenach w półmroku, gdzie nie dochodzi do załamania się wizji. 

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania. Podczas oglądania nie natraficie na błędy, które przeszkadzałyby w odbiorze. Dźwięk współgra wraz z obrazem. Brak jakichkolwiek szumów, czy trzasków. Zalecanym a nawet pożądanym elementem jest oglądanie filmu o podwyższonym strumieniu dźwięku. Naprawdę warto.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to najgorszy element całego wydania. Nie posiada on żadnego klimatu i efektownego wyglądu. Menu wygląda tak, jakby ktoś stworzył je w minutę i nawet nie próbował ulepszyć. Kolejnym minusem jest brak polskiego akceptu w opcjach. Wszystko jest po angielsku. Gdyby nie plansza z główną bohaterką nie wiedziałbym co tak na prawdę przeglądam. Kolorystyka nie pasuje do niczego. Ciężko powiedzieć coś pozytywnego o całości menu.

Na płycie znajduje się tylko jeden dodatek:
- "Zobacz materiały, które przerażają" - siedmio minutowy reportaż z planu zdjęciowego.
Bardzo dobre wydanie DVD, które warto mieć u siebie na półce. Polecam. 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::