OSTATNI EGZORCYZM II  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Last Exorcism 2

:: REŻYSERIA ::
Ed Gass-Donnely

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2013

:: CZAS TRWANIA ::
84 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Ashey Bell,
Spencer Treat Cark,
Judd Lormand...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 


:: OSTATNI EGZORCYZM II ::

 

Horror wyprodukowany przez Eliego Rotha, twórcę „Hostelu” i gwiazdę „Bękartów wojny”, w reżyserii Eda Gassa-Donelly'ego, który zasłynął jako autor wielokrotnie nagrodzonego thrillera „Zabójcze piosenki małego miasta” z Peterem Stormare.

Fabuła kontynuacji „Ostatniego egzorcyzmu” startuje w momencie, gdzie skończyła się część pierwsza. Błąkająca się, przerażona Nell Sweetzer (Ashley Bell) zostaje znaleziona na pustkowiach Luizjany. Kobieta padła ofiarą amnezji i nie pamięta większości dramatycznych wydarzeń z ostatnich miesięcy. Po powrocie do Nowego Orleanu Nell próbuje ułożyć sobie życie na nowo, jednak wkrótce zła moc, która ją opętała, powraca z kolejnym, diabolicznym planem. Okazuje się, że ostatni egzorcyzm był zaledwie początkiem koszmaru, wykraczającego poza granice ludzkiej wyobraźni.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (2.40:1), w transferze anamorficznym. Nieodłącznym elementem tego wydania DVD jest ziarnica obrazu, jednak nie sprawia ona trudności w odbiorze filmu. W scenach w półmroku wizja radzi sobie całkiem nieźle. Nie widać złej kompresji obrazu, co skutkowałoby pulsującym tłem. Brak pikselozy, czy innego typu zabrudzeń wizji. Kontrast bardzo dobrze wywiązuje się ze swojej roli. Wizja współgra wraz z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Podczas oglądanie nie usłyszałem nieczystości spowodowanych niedbalstwem wydawcy. Dźwięk pozbawiony jest nieczystości, dlatego też odbiór nie będzie utrudniony. Linia melodyczna współgra wraz z obrazem. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne i na pewno nic nie umknie waszej uwadze.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na bardzo dobrym poziomie. Na pierwszy plan wysuwa się bardzo dobrze skompletowana plansza główna. Elementy animowane, urywki filmu, znakomity dobór kolorystyki, odpowiedni podkład dźwiękowy, proste i czytelne opcje nawigacji to tylko kilka z elementów charakteryzujących główne menu. Pozostałym opcjom również nie brakuje odpowiedniego klimatu. Brak jedynie animacji.

Na płycie znajdują się jedynie podstawowe dodatki, których na pęczki na innych wydaniach, oto one:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Niezłe wydanie. Mimo słabych dodatków film ogląda się dobrze i z pożądanym efektem, który założyli sobie wydawcy. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::