ŻYCZENIE ŚMIERCI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Death Wish

:: REŻYSERIA ::
Eli Roth

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2018

:: CZAS TRWANIA ::
103 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Bruce Willis,
Vincent D'Onofrio,
Elisabeth Shue...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 2.40:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: ŻYCZENIE ŚMIERCI ::

 

Paul Kersey jest chirurgiem, który co dzień ratuje ludzkie życie. Gdy nieznani sprawcy dokonują brutalnego napadu na jego rodzinę, po raz pierwszy sam musi zwrócić się o pomoc. Policja pozostaje jednak głucha na jego apele. Zdesperowany mężczyzna postanawia więc własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość. Gdy uwagę mediów przyciągają zabójstwa kolejnych gangsterów, wszyscy zadają sobie jedno pytanie: giną oni z ręki bohatera czy bandyty? Wiedziony pragnieniem zemsty Kersey dostrzega, że może pomóc także innym. Nie każdemu podoba się jednak to, że mężczyzna staje ponad prawem, policja zaś jest coraz bliżej odkrycia tożsamości mściciela.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w oryginalnym kinowym formacie 2.40:1. Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Jedynym małym mankamentem jest ziarnica obrazu, która w ogóle nie przeszkadza podczas oglądania. Reszta detali stoi na dobrym poziomie. Nie doświadczycie pikselozy, szumów, paprochów. Obraz działa płynnie i nie zacina się. Niezłe kolory, nie są stłumione i wypłowiałe.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dźwięk to najlepszy element wydania. Pełni on bardzo ważną rolę. Z jednej strony nakręca klimat, zaś z drugiej dzięki niemu trzyma w napięciu. Efekty dźwiękowe na dobrym poziomie. Dźwięk nie posiada niepożądanych błędów. Linia melodyczna jest czysta i współgra z obrazem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na średnim poziomie. Otrzymujemy tutaj zlepek scen, które w różnoraki sposób wjeżdżają na ekran. Coś na styl starych wydań DVD. Interaktywne menu znajduje się 3/4 wysokości od góry, otoczone szarą ramką i na czarnym tle. Trochę dziwnie wyglądające, również na takie staroświeckie, gdzie najeżdżając na którąś z opcji obok pojawia się prostokąt, że wybraliśmy właśnie ją. Dzięki temu jest ono bardzo dobrze czytelne. Każda z opcji posiada identyczny podkład dźwiękowy, który dość dobrze pasuje do specyfiki danej produkcji. Przechodząc do pozostałych plansz menu to tutaj nie mamy już ruchomego tła. Wydawca umieścił jedynie stopklatki z filmu. Źle to nie wygląda, ale teraz od takich wydań oczekujemy czegoś więcej.

Przechodząc do dodatków to bardzo się zdziwiłem. Wydawca daje mam kilka mocnych bonusów na temat produkcji i to nawet dość długich. Oto co znajdziecie na płycie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- prace nad filmem,
- wycięte sceny,
- Mancow Show: Przedłużone sceny,
- Sway o poranku: Przedłużona scena.
Wydanie stoi na dobrym poziomie, a bonusy wręcz uszczęśliwiają jego posiadacza. Dowiecie się z nich sporo ciekawych informacji na temat produkcji. Bez większych przeszkód mogę polecić tą produkcję.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::