::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Dziewiąta Sesja

::
REŻYSERIA::
Brad Anderson

::SCENARIUSZ::
Stephen Gevedon, Brad Anderson

::MUZYKA::
Climax Golden Twins
 

::ROK::
2001

::CZAS TRWANIA::
100 min.

::OBSADA::
Larry Fessenden
Brendan Sexton
David Caruso
Joshua Lucas
Stephen Gevedon
Paul Guilfoyle
Peter Mullan
Lonnie Farmer
Charley Broderick
Jurian Hughes
Sheila Stasack
Sean Daly

::PLUSY::
+ Opuszczony szpital psychiatryczny
+ Muzyka
+ Świetna gra aktorów
+ Tajemniczy i mroczny klimat

::MINUSY::
- Są momenty w których film nudzi
- Bardzo mało efektów specjalnych

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SESSION 9

 

Grupka pracowników zajmująca się usuwaniem azbestu, otrzymuje zlecenie oczyszczenia starego szpitala psychiatrycznego. Gdzie niegdyś trzymano największych psycholi ameryki. Początkowo prace idą im bardzo szybko, jednak z biegiem czasu niektórzy z nich  zaczynają bać się, ponieważ  znikają ich towarzysze. Jeden z nich znajduje dziwną salę, gdzie kiedyś były nagrywane wszystkie sesje psychiatryczne. Odkrywa okrutną prawdę o tym zakładzie. Pracownicy zaczynają podejrzewać się nawzajem, lecz to ich błąd, ponieważ nie są tam sami...

"9 Session" jest dość nietypowym horrorem, ponieważ można tutaj znaleźć więcej elementów z thrilleru niż z filmu grozy. Wyreżyserowania podjął się Brad Anderson, który świetnie przedstawił losy grupki robotników pracujących nad oczyszczeniem starego, opuszczonego szpitala psychiatrycznego. Bardzo dużym plusem filmu są lokacje w których kręcone są prawie wszystkie mroczne sceny. Rzeczy pozostawione przez personel i pacjentów szpitala doprowadzają do gęsiej skórki. Film posiada niesamowity klimat, który trzyma w napięciu do samego końca.

"9 Session" posiada bardzo ważną cechę, która cechuje dobre filmy grozy a mianowicie tajemniczość ( do samego końca nie wiadomo co może się wydarzyć i kto tak naprawdę jest mordercą ). Choć akcja rozgrywa się w tak mrocznym miejscu, to jej tempo jest bardzo słabe. Dopiero po jakimś czasie oglądania dostajemy mocny zastrzyk adrenaliny. Dużym plusem filmu jest świetna obsada. Aktorzy bardzo dobrze wcielili się w swoje role. Nie możemy zapominać o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy, która od początku do końca trzyma widza w napięciu a chodzi tu mianowicie o świetną muzykę.

Podsumowując: " 9 Session" jest bardzo dobrym thrillerem z elementami horroru. Znakomita obsada, bardzo dobra muzyka i dobre lokum na akcje filmu ( opuszczony szpital psychiatryczny ). Polecam go wszystkim ludziom miłujących się w thrillerach z elementami horroru, naprawdę warto go zobaczyć.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 

 

 

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::