::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Obcy 4: Przebudzenie

::
REŻYSERIA::
Jean-Pierre Jeunet

::SCENARIUSZ::
Joss Whedon

::MUZYKA::
Jerry Goldsmith, John Frizzell
 

::ROK::
1997

::CZAS TRWANIA::
108 min.

::OBSADA::
Sigourney Weaver
Winona Ryder
Dominique Pinon
Ron Perlman
Gary Dourdan
Michael Wincott
Kim Flowers
Dan Hedaya
J.E. Freeman
Brad Dourif
Raymond Cruz

::PLUSY::
+ Pomysł na świetny film
+ Muzyka, efekty specjalne, gra aktorska
+ Połączenie człowieka z obcym
+ Szybka akcja

::MINUSY::
- Najgorsza z wszystkich części

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


ALIEN 4: RESURRECTION

 

Od śmierci Ripley minęło dwieście lat. Tyle trzeba było czasu, by naukowcy połączyli jej kod genetyczny z DNA obcego. Dopiero ósmy klon przypominał człowieka, lecz w jej żyłach nie płynęła ludzka krew, tylko "kwas" obcy. Sytuacja na statku stawała się coraz bardziej trudniejsza, ponieważ naukowcy chcieli brnąć dalej w badaniach i przez ich głupotę uciekło trzynaście obcych. Ripley wraz z grupką szmuglerów musi stawić ponownie czoła potworom...

Śmierć Ripley w trzeciej części "Alien", nie uśmierciła filmu. Tym razem główna bohaterka powraca jako klon, człowieka z obcym. Na pierwszy rzut oka nie widać tej zmiany, dopiero zraz z rozkręcaniem się akcji ta zmiana wychodzi na jaw. Ripley jest teraz bardziej sprytniejsza, posiada instynkty obcego, a co najważniejsze jego żrący kwas. W tej części zostało pokazanych dużo więcej nowych pomysłów, których nie zobaczyliśmy w poprzednich. Bardzo dobra sceną, którą można zobaczyć filmie nakręcona była pod wodą, gdy obcy gonił grupkę ludzi, którzy za wszelką cenę chcieli się  stamtąd  wydostać. Kręcąc tą scenę Winona Ryder prawie utopiła, by się. Scena, która przypadła mi jeszcze do gustu, to gdy Ripley "kocha" się z obcymi, świetnie, gdy podczas "stosunku" zostaje pochłonięta przez obcych. Jest to jedyna część, w której filmowcy stworzyli nowego potwora, który  posiadał ludzką skórę, ogólny zarys ludzkiej czaszki i miał ludzką krew.

Świetna muzyka stworzona przez Jerry'ego Goldsmitha i Johna Frizzella nie pozwala nam się nudzić pod czas oglądania. Wszystkie efekty dźwiękowe zapięte są na ostatni guzik, tak aby widz czuł atmosferę, która towarzyszy filmowi. Gra aktorów stoi także na dobrym poziomie. Wiadomo Sigourney Weaver grając w poprzednich częściach oznajmiła się ze swoją rolą co ma robić, żeby wszystko było jak najbardziej wiarygodne. Efekty specjalne pokazane tutaj są najlepsze z całej serii "Alien".

"Alien 4" jest już ostatnia część z całej sagi o obcym. Ostatnia nie znaczy najgorsza, cała seria jest świetna i posiada niesamowity klimat. Ani na chwilę nie możemy się nudzić oglądając obojętnie, którą część. Wszystkie cztery części "Aliena" można uznać za jeden z najlepszych filmów s-f / horror. Warto zobaczyć ostatni epizod "Obcego", który zakańcza żywot potworów z kosmosu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD


AUTOR:
PASTOR

 
     
 ::GALERIA::