::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Ptaki

::
REŻYSERIA::
Alfred Hitchcock

::SCENARIUSZ::
Daphne Du Maurier, Evan Hunter

::MUZYKA::
Waldon O. Watson

::ROK::
1963

::CZAS TRWANIA::
119 min.

::OBSADA::
 Rod Taylor
Jessica Tandy
Suzanne Pleshette
Tippi Hedren
Veronica Cartwright
Ethel Griffies
Charles McGraw
Ruth McDevitt
Lonny Chapman
Joe Mantell
Doodles Weaver
 Alfred Hitchcock

::PLUSY::
+ Niesamowita atmosfera
+ Efekty specjalne
+ Klimatyczna muzyka
+ Film został okrzyknięty arcydziełem, więc nic dodać nic ująć

::MINUSY::
- W małym stopniu gra aktorska

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BIRDS

 

Mitch Brenner szuka prezentu dla swojej siostry, lecz nie może nic wybrać. O dziwo spotyka swoją znajomą Melanie Daniels, która doradza mu kupna papużek na urodziny. Oboje wybierają się do małego miasteczka, położonego na wybrzeżu. Melanie zostaje zaatakowana przez ptaka. O dziwo nic się jej nie stało, jednak to dopiero początek. Ponieważ, gdy ptaki zaczną atakować grupami rozpęta się prawdziwe piekło dla tamtejszej ludności. Od teraz ludzie muszą walczyć o swoje życie ....

Alfred Hitchcock tego pana to na pewno każdy zna, to właśnie on jest reżyserem "Birds". Film powstał w 1963 roku. Więc nie było wielkiego pola manewru do zrobienia dobrego filmu, w tym przypadku to jest mylne. W "The Birds" nie został użyty żaden komputer, bo jeszcze ich nie było. Wszystko zostało wykonane ręcznie. Dźwięk zasługuje na podziw, jest bardzo czysty i wyrazisty, tworzy niesamowita atmosferę i jest nierozerwalny z akcją filmu. Akcja filmu rozkręca się powoli, ale z jakim rozmachem ( początkowo nudy jak zawsze, a później coraz częstsze ataki ze strony ptaków ). Gra aktorów jest dobra, przypomnijmy, że Hitchcock gra prawie zawsze w swoich filmach, i tak jest tym razem, wciela się w starszego pana wychodzącego ze sklepu z dwoma psami. Filmy Hitchcocka charakteryzuje tajemniczość od początku do końca. Co do gatunku można, by powiedzieć, że jest to horror lub thriller. "Birds" uznany jest za klasyk i jest to jak najbardziej słuszne. Po oglądnięciu filmu na pewno będziecie usatysfakcjonowani, lecz nie spodziewajcie się niewiadomo czego, przecież film powstał w 1963 roku.

"Ptaki" Hitchcocka są jedyne w swoim rodzaju, nie trzeba tego filmu chwalić, po prostu trzeba zobaczyć. Wszystko jest tu dopracowane w najmniejszych szczegółach. Więc zachęcam do oglądania dzieła mistrza.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::