::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Blair Witch 2: Księga Cieni

::
REŻYSERIA::
Joe Berlinger

::SCENARIUSZ::
Dick Beebe
Joe Berlinger


::MUZYKA::
Carter Burwell

::ROK::
2000

::CZAS TRWANIA::
92 min.

::OBSADA::
Stephen Barker Turner
Tristine Skyler
Erica Leerhsen
Kim Director
Jeffrey Donovan
Kurt Loder
Chuck Scarborough
Lanny Flaherty
Deb Burgoyne
Andrea Cox
Joe Berlinger

::PLUSY::
+ Muzyka, efekty specjalne, gra aktorów
+ Tajemniczość
+ Miejsce akcji - Black Hills

::MINUSY::
- Zupełnie inny klimat niż w pierwszej części

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BLAIR WITCH PROJECT 2: BOOK OF SHADOWS

 

21 października 1994 roku trójka studentów ( Joshua, Heather i Michael ) wybrała się do lasu Black Hills. Postanowili oni nakręcić materiał o miejscowej legendzie wiedźmy z Blair (małej wioski, która została zburzona i na jej miejscu wybudowano miasteczko Maryland), według której zamordowała kilkoro dzieci. Przebywając w lesie szukali jakichś znaków, które doprowadziłyby ich do czarownicy. W nocy słyszeli odgłosy rozmów i kroków, a następnie krzyki dzieci. Postanawiają przerwać wyprawę i udać się do zostawionego przez nich samochodu, którym przyjechali. Jednak nie mogą odnaleźć drogi powrotnej. Gdy gubią mapę, to wpadają w panikę. Następnie Joshua znika bez śladu, wszystkie ich rzeczy są porozwalane wokół namiotu, a w okolicy znajdują dziwne przedmioty. Interesujące są również znalezione przez nich symbole voodoo, ułożone z patyków.

Film kończy się bardzo tajemniczo i nie dowiadujemy się, co się stało ze studentami. Obraz jest nakręcony techniką dokumentalną. Nie znajdziemy więc w nim efektów specjalnych. Bardzo realistyczna gra aktorów buduje wspaniałe napięcie od początku do końca. Oglądając „Blair Witch Project” można się bardzo łatwo nabrać na te wszystkie histerie i uznać film za nakręcony amatorsko. Szczególnie mocną rzeczą jest monolog Heather wypowiedziany wprost do kamery.

Film ten pojawił się w 1999 roku praktycznie znikąd, a doskonała kampania promocyjna prowadzona przez reżyserów Daniela Myricka i Eduardo Snacheza, która polegała na wpajaniu ludziom, że nagrania są autentyczne i zostały znalezione przez policję rok po zaginięciu studentów sprawiła, że wielu z nich do dzisiaj myśli, że materiał im przedstawiony jest prawdziwy. „The Blair Witch Project” jest na pewno warty oglądnięcia głównie ze względu na jego nowatorski sposób przekazu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 

 

 

 


AUTOR:
PASTOR

 
     
 ::GALERIA::