::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Dzieci Kukurydzy 2: Ostateczne Poświęcenie

::
REŻYSERIA::
David Price

::SCENARIUSZ::
Gilbert Adler,
A L Katz


::MUZYKA::
Daniel Licht
 

::ROK::
1993

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::OBSADA::
Terence Knox
Paul Scherrer
Ryan Bollman
Ned Romero

::PLUSY::
+ Dość dobra kontynuacja pierwszej części
+ Nowe pomysły
+ Efekty specjalne, muzyka


::MINUSY::
- Gra aktorów
- Film trochę nudzi

::OCENA FILMU::
6/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CHILDREN OF THE CORN 2: THE FINAL SACRIFICE

 

W Gatlin dochodzi do odkrycia zbiorowego grobu, w którym znajduje się około pięćdziesięciu ciał. Odpowiedzialnością za tę zbrodnię obarcza się wszystkie dzieci z miasteczka. Zostają one porozsyłane do różnych domów, lecz nie umożliwia im to spotykania się w nocy na polu kukurydzy i czcić swojego bożka. Ponownie zaczynają zabijać dorosłych, by ich bóstwo stało się silniejsze. Jednak to nie będzie takie proste…

„Children Of The Corn 2” jest średniej klasy filmem, który opisuje życie ludzi mieszkających w Gatlin. Działa tam sekta, która składa się wyłącznie z dzieci. Muszą one zabić wszystkich dorosłych, a ich krew posłuży za wzmocnienie dla „boga kukurydzy”. Dzieci te stosują różne sposoby na pozbycie się starszych. Na początku ich zastraszają, a później zabierają się do działania. Jednym z lepszych sposobów zabijania jest scena, w której przedstawiono lidera grupy „dzieci kukurydzy”, który bawił się laleczką voodoo jednego z bywalców w kościele. Doszło do tego, że zaczął on krwawić tak intensywnie, że jego krew znajdowała się dosłownie wszędzie.

Efekty specjalne stoją na dobrym poziomie, większość scen jest dobrze dopracowana, tak by cieszyła oko widza. Muzyka świetnie wtapia się w sceny, sprawiając, że są one bardziej przerażające. Dzięki niej film posiada swój specyficzny klimat, który towarzyszy nam przez większość czasu. Gra aktorów stoi na średnim poziomie. Choć to tylko dzieci, ale także mali aktorzy, od których widz wymaga, by role w jakie ich obsadzono były dobrze zagrane.

„Children Of The Corn 2” jest średniej klasy filmem, choć ekranizacja ta powstała na podstawie opowiadania Stephena Kinga, które okazało się dużo lepsze. Większość efektów specjalnych, jak i muzyka stoją na dobrym poziomie. Film polecam wszystkim wielbicielom Kinga, jak i ludziom, którzy nie widzieli jeszcze tej ekranizacji.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::