::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Narzeczona Laleczki Chucky

::
REŻYSERIA::
Ronny Yu

::SCENARIUSZ::
Don Mancini

::MUZYKA::
Graeme Revell
 

::ROK::
1998

::CZAS TRWANIA::
89 min.

::OBSADA::
Jennifer Tilly
Katherine Heigl
Nick Stabile
Brad Dourif

::PLUSY::
+ Dużo czarnego humoru
+ Postać Chucky'ego


::MINUSY::
- Film przypomina w 80 % komedię
- Za dużo tutaj scen miłosnych
- Pogorszenie się filmu pod każdym względem

::OCENA FILMU::
4/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CHILD'S PLAY 4: BRIDE OF CHUCKY

 

Zdarza się tak, że pragniemy czegoś tak mocno, że zrobimy wszystko by to mieć. Jak coś chcemy, aby nam kupiono to chodzimy za rodzicami i ich dręczymy do momentu, aż nam to kupią.

W filmie „Bride of Chuchy” ( Narzeczona laleczki Chucky) poznajemy Tiffany, która zrobi wszystko by otrzymać wyjątkowa laleczkę, potrafiącą zabić setki ludzi. Przekupiony zostaje policjant, który ma ja wynieść z archiwum, gdzie przetrzymywane są wszystkie bronie i rzeczy należące do przestępców w tym seryjnych morderców. Odzyskała ja, ale to nie koniec, musi ją naprawić i przywrócić do życia, przywrócić duszę za pomocą czarów Voo Doo. Gdy tego dokonała sprawdza możliwości laleczki na swoim chłopaku. Gdy laleczka wykazuje się dobrą formą, Tiff ma, co do niej duże zamiary a mianowicie pragnie założyć rodzinę i chce wziąć z nią ślub. Dla laleczki jest to coś okropnego prędzej zabije dziewczynę nim za nią wyjdzie. Wykorzystuje sytuację i zabija ją, jej duszę zaś przenosi do innej laleczki. Obydwoje pragną powrócić do ciała ludzkiego, ale by to uczynić muszą je najpierw znaleźć. Okazja natrafia się dość szybko, gdyż sąsiad Tiffany, Jesse ( Nick Stabile)pragnie uciec ze swoją dziewczyną Jade ( Katherine Heigl), by być z nią szczęśliwy. Rozpoczyna się długa podróż dwojga zakochanych ludzi oraz laleczek.

Film jest czwartą już częścią serii o maniakalnej laleczce. Ta część je dość nietypowa i najbardziej odbiegająca od pozostałych. W filmie wyczuwalna jest atmosfera ludzi zakochanych, czyli jest przepełniony miłością oraz dobrym humorem. Dla gatunku horroru jest to wielka porażka. Podobała mi się scena nocy poślubnej laleczek (scena z gumką). Pod koniec filmu Chuchy zmienia się nie do poznania, walczy o swoją ukochaną, czyżby ten psychopatyczny morderca uległ metamorfozie?

Ode mnie: Film jest zabawny, ale nie za dobry, sceny są do przewidzenia na przykład końcówka filmu. Rozbawił mnie. Jeżeli ktoś się spodziewa, że ta część będzie podobna do poprzednich to odradzam jej oglądnięcie, bo się zawiedzie. Widać, że wyjdzie kolejna część filmu, oby nie była podobna do tej.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::