::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Klasa Z Nuke'em High

::
REŻYSERIA::
Lloyd Kaufman

::SCENARIUSZ::
Mark Rudnitsky, Stuart Strutin

::MUZYKA::
Ethan Hurt
 

::ROK::
1986

::CZAS TRWANIA::
81 min.

::OBSADA::
Robert Prichard
Pat Ryan
Gary Schneider
Janelle Brady

::PLUSY::
+ Pomysł
+ Spora dawka humoru
+ Postać "obcego"
+ Muzyka


::MINUSY::
- Gra aktorów
- Po części efekty specjalne
- Do końca niedopracowany

::OCENA FILMU::
6/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CLASS OF NUKE'EM HIGH

 

Tromavile to zazwyczaj spokojne miasto, w którym nie zdarzają się większe incydenty, jednak pewnego razu dochodzi tam do nuklearnej katastrofy. Miejscowa elektrownia zostaje uszkodzona, co prowadzi do pojawienia się toksycznej substancji. Kto ma z nią styczność, ten nie ma żadnych szans na przeżycie. Kilkuosobowa grupka „wyrzutków społeczeństwa” dogaduje się z jednym z pracowników elektrowni, który pozwala im na uprawę marihuany na zagrożonym przecież terenie. I właśnie spalenie ziela przez dwóch głównych bohaterów doprowadza do koszmaru w Nukem High...

"Class Of Nukem Nigh" zostało wyprodukowane przez Tromę Inc, a co za tym idzie, możemy liczyć na kiepską grę aktorów, kiczowate efekty specjalne, głupkowatą fabułę i wiele innych niedociągnięć. Jednak film czasami nieźle rozśmiesza, co daje niezły efekt końcowy. Trzeba przyznać Tromie, że ich pomysły na filmy są „inne” i w większości się sprawdzają. Każde „dzieło” Tromy różni się od poprzednich i tak jest też w tym przypadku. Połączenie wycieku z elektrowni nuklearnej mogło by świadczyć, że zobaczy się kolejny film o zombie, ale nie tutaj. Szkoła średnia jest dobrym miejscem na przebieg akcji filmu, która jest zróżnicowana, ale – by to zatrzeć – filmowcy dodali sporo humoru. Pod koniec do „Class” wprowadzono nawet coś, co wyglądem przypomina obcego – być może dla spotęgowania zakończenia. Ogólnie obraz ma straszyć i śmieszyć, jednak tego drugiego jest znacznie więcej.

Podczas oglądania może denerwować fakt, że widzimy aktorów którzy właściwie nie wiedzą, co mają zrobić w niektórych sytuacjach. Troma daje widzowi nowych ludzi, którzy z filmem dotąd nie mieli nic wspólnego, a co za tym idzie - gra aktorów jest kiepska. Z muzyką jest różnie, mam na myśli jej jakość, ale właściwie jest tak dobrana do sytuacji, żeby film posiadał swój specyficzny klimat. To właśnie dlatego filmy Tromy są jedyne w swoim rodzaju, nigdzie indziej nie zobaczy się podobnej i nieźle pogrzanej (:P) produkcji. I tym Troma zyskuje swoich wielbicieli.

"Class Of Nukem High" jest dobrym filmem na nudne wieczory, gdy nie wiemy co mamy już robić, ponieważ Troma umie zrobić taki film, który ma jednocześnie śmieszyć i straszyć. Oczywiście wiadomo, że strona techniczna nie jest zbyt rewelacyjna, ale da się to przeżyć. Polecam go wszystkim fanom Tromy i ludziom lubiących nietuzinkowe historie.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::