::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Constantine

::
REŻYSERIA::
Francis Lawrence

::SCENARIUSZ::
Frank A. Cappello, Kevin Brodbin, Mark Bomback

::MUZYKA::
Klaus Badelt,
Lisa Gerrard,
Brian Tyler,
 Patrick Cassidy

 

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
121 min.

::OBSADA::
Keanu Reeves
Rachel Weisz
Shia LaBeouf
Djimon Hounsou

::PLUSY::
+ Bardzo dobra gra aktorów
+ Fabuła
+ Walka między niebem a piekłem
+ Efekty specjalne
+ Pomysł na znakomity film
+ Postać Johna Constantina
+ Świetne efekty dźwiękowe, dzięki którym można się niekiedy porządnie wystraszyć


::MINUSY::
- Niektóre sceny są nierealistyczne
- Przypomina bardziej thriller niż horror

::OCENA FILMU::
8/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CONSTANTINE

 

John Constantine jest okultystą, który broni gatuneku ludzkiego przed złymi i piekielnymi mocami. Po samobójczym skoku swojej siostry Angela Dodson prosi Johna o pomoc. Jest przekonana, że jej siostra nie mogła tego zrobić, tylko ktoś ją do tego zmusił. Constantine pomaga jej w rozwiązaniu tej sprawy, jednak to co zobaczy i przeżyje Angela będzie dla niej prawdziwym koszmarem...

Coraz częściej produkowane są filmy związane z tematyką kościoła. "Constantine" jest jednym z nich. Opowiada historię człowieka obdarzonego wielkim darem, który zaprzysiężył sobie obronienie gatunku ludzkiego przed złymi aniołami. Constantine chce doprowadzić do pokoju pomiędzy niebem a piekłem, jednak to nie jest takie proste. Najgorsze jest to, że na drodze boju stoją im ludzi, niczemu nie winni.

Film "Constantine" powstał na podstawie znanego komiksu - "Hellblazer", jednak tytuł zmieniono z jednej prostej przyczyny, był podobny do "Hellraisera". Najdziwniejsze jest to, że w komiksie wygląd Constantine'a wzorowany był na wizerunku Stinga, a Keanu Reeves jest jego przeciwieństwem. Zmieniono nawet jego pochodzenie z brytyjskiego na amerykańskie. Jednak zostawiono brytyjski styl, widoczny w ubraniach Johna. W komiksie akcja rozgrywa się w Liverpoolu, a w filmie w Kalifornii.

Film posiada świetne efekty specjalne, które zadziwiają swym znakomitym wykonaniem. Akcja nakręcana jest znakomitą muzyką, dzięki której nie raz można się wystraszyć. I to właśnie efekty dźwiękowe sprawiają, że film ogląda się świetnie z lekkim niepokojem co później może się wydarzyć. Gra aktorów stoi na bardzo dobrym poziomie. Oczywiście dwójka głównych bohaterów najlepiej zagrała swoje role. Ponoć Rachel Weisz naprawdę zagrała w scenie, gdzie jej postać leci do tyłu przez ściany. W jednej ze scen, gdzie Constantine topi Angele jest ona prawdziwa, ponieważ Keanu Reeves dostał rozkaz od reżysera, że ma ją naprawdę topić, żeby wyglądało to realistycznie.

"Constantine" jest świetnym filmem z elementami horroru. Wszystko stoi na bardzo wysokim poziomie tak by widz miał satysfakcję z oglądania. Choć "Constantine" jest mieszanką akcji, thrilleru, fantasy, dramatu i horroru to i tak powinien zadowolić zagorzałego fana horroru.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::