::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Opowieści Z Dreszczykiem

::
REŻYSERIA::
George A. Romero

::SCENARIUSZ::
 Stephen King

::MUZYKA::
John Harrison, Michelle Dibucci
 
::ROK::
1982

::CZAS TRWANIA::
120 min.

::OBSADA::
Stephen King
Leslie Nielsen
Hal Holbrook
Adrienne Barbeau

::PLUSY::
+ Pięć w jednym
+ Fabuła
+ Muzyka


::MINUSY::
- Aktorstwo
- Mało straszny

::OCENA FILMU::
4/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CREEPSHOW

 

Film jest zlepkiem 5 opowieści mówiących o straszliwych przeżyciach głównych bohaterów. Pierwsza opowieść: "Father`s Day" opowiada o rodzinie, która zabiła jednego ze swoich bliskich. A on po latach wraca by zemścić się na nich, akurat w swoje urodziny. Nie będzie oszczędzać nikogo i nikomu nie popuści. Drugie opowiadanie: "The Lonely Death Of Jerdy Verril" opowiada o farmerze, któremu na podwórko spadł dziwny meteoryt. Chciwy mężczyzna bierze go do domu, by go później sprzedać. Lecz w nocy wokół jego domu roślinność zaczyna rosnąć w oszałamiającym tempie, pochłaniając wszystko, nawet i farmera. Trzecia opowieść: "Something To Tide You Over" opowiada o bogatym mężczyźnie, który zakopuje przy pobliskim jeziorze parę młodych ludzi, by patrzeć na ich śmierć. Po pewnym czasie przychodzą po niego by się zemścić. Czwarta opowieść: "The Create" opowiada o małpie zamkniętej w kufrze. Przypadkowo pomywacz szkolny odkrywa tajemniczą skrzynię i powiadamia o tym profesora. Obaj otwierają skrzynię by zobaczyć szkaradztwo, które zabije ich później. Ostatnia piąta historia: " They`re Creeping Up On You" opowiada ona o biznesmenie, który panicznie nienawidził brudu, na każdym kroku walczył z każdego rodzaju robactwem. Lecz one zemściły się na nim, atakując całymi armiami.

"Creepshow" jest nietypowym filmem, a raczej zlepkiem opowiadań, które napisał Stephen King, a wyreżyserował George A. Romero. Film jak na swój sposób jest dobry, nie zawsze w jednym filmie możemy zobaczyć pięć różnych wątków. Trochę kiepsko że każda z opowieści trwa ok 20 minut, ale to chyba plus filmu, że nie ciągnie się wątek w nieskończoność, tylko rozwiązuje się po kilkunastu minutach. Oprawa dźwiękowa nawet dość dobrze była skonstruowana, lecz bardzo mnie nie zadziwiła, dość prosta i słucha się jej bez żadnych większych emocji. Co do aktorstwa to sami oceńcie, bo dla mnie to było nic szczególnego, choć w późniejszym czasie niektórzy aktorzy stali się sławni.

"Creepshow" jest dość dziwnym filmem grozy, jak w ogóle można go tak nazwać, ale na swój specyficzny sposób jest dobry. Ogólne wrażenia po oglądnięciu filmu będą pozytywne.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::