::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Martwe Zło 2

::
REŻYSERIA::
Sam Raimi


::SCENARIUSZ::
Sam Raimi


::MUZYKA::
 Joseph LoDuca

::ROK::
1987

::CZAS TRWANIA::
81 min.

::OBSADA::
Bruce Campbell
Sarah Berry
Dan Hicks
Kassie DePaiva
Ted Raimi

::PLUSY::
+ Wiele ciekawych, mocnych scen
+ Sceny gore
+ Klasyk
+ Bruce Campbell
+ Czasami lepszy od pierwowzoru

::MINUSY::
- Zdarza się, że czasami nic w filmie się nie dzieje
- Prawdę mówiąc nie ma nic nowego

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


EVIL DEAD 2

 

Ash ponownie w akcji, wyrusza ze swoją nową dziewczyną do chatki w lesie, by się zabawić. Właśnie tam toczyła się akcja poprzedniej części. Ash myśli, że zła już tam nie ma, ale gdy zbliza się noc przekonuje się, że to nieprawda. Zło zabija jego dziewczynę i chce dopaść go tekże. Jednak Ash widząc, że Linda ożywa ćwiartuje ją na kawałki piłą mechaniczną. No cóż Asha także dopada zło, jednak on jest przebieglejszy odcina sobie rękę i zastępuje ją piłą mechaniczną. Gdy zbliża się ranek zło ucieka, a wraz z nim przyjeżdżają do chatki córka profesora i jej znajomi. Od teraz Ash wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi muszą stawić czoła złu…

„Evil Dead 2” jest drugą częścią trylogii Evil Dead. Po osiągnięciu niesamowitego sukcesu producenci pierwszej części postanowili wydać drugą. Fabuła prawie niczym nie różni się od swojego poprzednika, tak samo Ash zabiera swoich przyjaciół do domu w lesie, by się nieźle zabawić. A tu co się okazuje, że poprzednio unicestwione zło, znowu powraca ze zmożoną siłą. I jeszcze dopada Asha, który musi uciąć sobie rękę, by zło go całkowicie nie usidliło. Tym razem zło jest mądrzejsze i odcina im drogę ucieczki, jednak wiadomo kto postawi się jemu. Muzyka i efekty dźwiękowe są z prawdziwego zdarzenia, bardzo dobrze dopasowane do akcji, trzymają nieźle w napięciu. Muzyka tworzy niesamowity i nierozerwalny klimat z akcja, którego nie da się tak szybko zapomnieć.

Wracając do akcji, wiadomo początkowo jest nudno, ponieważ film wprowadza nas w swoisty klimat, dopiero gdy pojawia się zło akcja rozkręca się na całego. Gra aktorów nie stoi na dużym poziomie, wiadomo, że mówię o Bruce Campbellu , bo on jako jedyny zagrał swoją rolę rewelacyjnie i niepowtarzalnie. Efekty wizualne także stoją na dobrym poziomie, podnosząc morale filmu. Trzeba wspomnieć o znakomitej pracy kamer, bardzo szybkie ich przemieszczanie i znakomite uchwycenie każdej akcji zasługują na plus. Nie można nie wspomnieć, o fakcie, że film posiada dużo czarnego humoru, który bardzo dobrze odzwierciedla sytuację panującą na ekranie.

Podsumowując: „Evil Dead 2” jest kolejną częścią znakomitego filmu, który odniósł niesamowity sukces i stał się kultowym wśród swojego gatunku. Polecam go wszystkim, którzy jeszcze go nie widzieli.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::