::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Halloween 4: Powrót Micheala Myersa

::
REŻYSERIA::
Dwight H. Little

::SCENARIUSZ::
Alan B. McElroy

::MUZYKA::
John Carpenter, Alan Howarth
 
::ROK::
1988

::CZAS TRWANIA::
88 min.

::OBSADA::
Ellie Cornell
Jeff Olson
Karen Alston
Donald Pleasence

::PLUSY::
+ Dobra kontynuacja
+ Powrót Micheala Myersa
+ Muzyka i efekty dźwiękowe
+ Aktorstwo i efekty specjalne


::MINUSY::
- Początek filmu

::OCENA FILMU::
7/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HALLOWEEN 4: THE RETURN OF MICHEAL MYERS

 

Do szpitala psychiatrycznego, w którym przebywa Michael Myers, przyjeżdża po niego karetka pogotowia i zabiera go. Myers zabija lekarzy i ucieka, szukając Jamie, która jest członkiem rodziny. Jamie początkowo niechętna na zbieranie cukierków w Halloween, daje się nakłonić do kupna stroju i wyjścia ze swoją przybraną siostrą na ulicę, by chodzić od domu do domu po ich słodycze. Lecz Michael nie próżnuje i cały czas zabija swoje ofiary. Teraz „siostry” muszę walczyć o swoje przeżycie i pokonać Myersa…

I znowu Micheal Myers wraca, by dokończyć swoje dzieło. W „Halloweenie 3” nie zobaczyliśmy Michaela to teraz jest go aż za dużo, z przesadą że dzieciaki przebierają się za niego. Tym razem chce on dopaść ostatnią osobę z rodziny jaka mu została, córkę swojej siostry. Lecz nie pójdzie mu tak łatwo, bo ludzie szybko się skapnęli, że powrócił w akcie zemsty. Tylko nie rozumiem jednego w tym filmie, dlaczego on ciągle wraca jeśli zostaje albo zamknięty i wychodzi w dziwnych okolicznościach, albo powstaje z martwych. Producenci tego filmu najprawdopodobniej nie mieli lepszego pomysłu jak tu przywrócić Michaela ponownie do „akcji”. Czyżby to był niezniszczalny człowiek czy jakiś terminator. Dość już moich rozpatrzeń na temat filmu, przejdę teraz do opisu poszczególnych rzeczy które wpływają na jakość filmu.

Akcja początkowo nudzi nic się konkretnego nie dzieje, dopiero od połowy filmu zaczyna się coś dziać. Myers zabija na różne sposoby i tym co ma pod ręką ( jednak powraca do swojej ulubionej broni jaką jest nóż ). Muzyka i efekty dźwiękowe jak przystało na dobry horror dobre. Czasami uda się nam przestraszyć dzięki efektom dźwiękowym, pogłaśniają się w nieoczekiwanych momentach i nie raz mogą zrzucić nas z fotela. Gra aktorów bez większych zarzutów, w filmie występują między innymi: Donald Pleasence, Ellie Cornell, Danielle Harris, George Wilbur. Film powstał w 1988 roku, pięć lat po ukazaniu się swojego poprzednika. Tym razem za reżyserię zabrał się Dwight H. Littre. Trzeba wspomnieć także o efektach specjalnych, które okazały się być lepsze od swoich poprzedników. Całość ( efekty dźwiękowe, wizualne, gra aktorów itp. ) łączy się w jeden dobry film grozy.

„Halloween 4” okazał się dobrym filmem. Efekty dźwiękowe, wizualne, gra aktorów itp. Wskazują na sukces filmu i że warto go zobaczyć. Polecam go.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
PASTOR
 

 
 ::GALERIA::