::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Jack Frost

::
REŻYSERIA::
Michael Cooney


::SCENARIUSZ::
Michael Cooney
Jeremy Paige


::MUZYKA::
Chris Anderson

::ROK::
1997

::CZAS TRWANIA::
85 min.

::OBSADA::
Charles C. Stevenson Jr.
Nathan Hague
Todd Conner
Scott MacDonald
Richard Whiten

::PLUSY::
+ Gra Aktorska
+ Wygląd Bałwana – mordercy
+ Shannon Elizabeth
+ Gore
+ Nie nudzi

::MINUSY::
- Muzyka

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


JACK FROST

 

Bardzo długo czekałem aż w moje łapki trafi wreszcie film "Jack Frost". Któż bowiem nie chciałby zobaczyć w akcji bałwana mordercę ?? Praktycznie wszyscy odradzali mi ten film, mówiąc ,że to kit a nie horror. Teraz, po seansie mogę z całą pewnością powiedzieć – Jack Frost to znakomity film !!!

Jack Frost, to seryjny morderca. W swojej dość długiej karierze pozbawił życia 38 ludzi. Każdego jednak w końcu dosięgnie ręka sprawiedliwości, tak jest też tym razem. Jack zostaje schwytany przez szeryfa o imieniu Sam i skazany na śmierć. Podczas przewozu Jacka do więzienia, dochodzi do wypadku. Więzienna furgonetka zderza się czołowo z ciężarówką przewożącą chemikalia. Podczas tego niefortunnego zdarzenia owe chemikalia spływają na Jacka. Jego DNA miesza się z śniegiem i powstaje żywy... bałwan. Jack nie zamierza marnować czasu i wyrusza do miasteczka w, którym został schwytany. Chce zemścić się na szeryfie, jego rodzinie. Czy ktokolwiek będzie w stanie pokonać krwiożerczego bałwana ???

Spodziewałem się po tym filmie, fajnego widowiska okraszonego sporą ilością gore. Rzadko bywa by moje oczekiwania się spełniły, jednak tym razem film przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Nie mogę powiedzieć o nim złego słowa. Wszystkie warunki znakomitego horroru "Jack Frost" spełnia. Klimat może nie jest aż tak śmiertelnie poważny, jak np. w "Halloween", ale w końcu to nieco inne filmy i nie ma co ich porównywać. Gra aktorska stoi tu na bardzo wysokim poziomie, brak jakichkolwiek sztucznych, czy tez niepotrzebnych dialogów (no, może pomocnik szeryfa mógłby tyle nie gadać). Na szczególną uwagę zasługuje rola Scotta MacDonalda ( Jack Frost ), który naprawdę pasuje do tej roli wybitnie. Śmiem twierdzić ,że rola Jacka przez niego odegrana jest na równi dobra z chociażby rolą Roberta Englunda (Nightmare on Elm Street).

Oprócz MacDonalda, warto wymienić dobra rolę szeryfa (Christopher Allport). Nie sposób również zapomnieć o Boskiej Shannon Elizabeth (American Pie, 13 Ghosts). Rzeczą, której się najbardziej obawiałem była postać bałwana. Wiele osób mówiło mi, że "śnieżek" wygląda śmiesznie. Nie mogę się z tym zgodzić. Wygląd Jacka jako Bałwana jest nienaganny. Liczyłem również na sporo gore i również się nie zawiodłem. Sposoby zadawania śmierci przez bałwanka są bardzo wyszukane.

Zakończenie, także nie pozostawia niedosytu. Jedyne czego mi tu zabrakło to trochę dobrej muzyki. Jakoś wstawianie fragmentów kolęd i pioseneczek świątecznych do mnie nie przemawia. Taki to jeden malutki mankamencik, który w żadnym stopniu nie jest w stanie zepsuć całokształtu. Polecam wszystkim ten film bo chyba każdy musi go zobaczyć na własne oczy. Jednym pewnie się spodoba, innym nie. Mnie się spodobał i z pewnością sięgnę po niego jeszcze nie raz .


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: CRITTERS

 
     
 ::GALERIA::