::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Klątwa

::
REŻYSERIA::
Shimizu Takashi


::SCENARIUSZ::
Shimizu Takashi


::MUZYKA::
Sato Shiro

::ROK::
2003

::CZAS TRWANIA::
93 min.

::OBSADA::
Okina Megumi
Ito Misaki
Uehara Misa
Ichikawa Yui
Fujii Aki

::PLUSY::
+ Niezwykły klimat
+ Straszy
+ Na długo zostaje w pamięci
+ Duchy i cała klątwa

::MINUSY::
- Bardzo pogmatwany, można się pogubić
- Nie do końca wyjaśnionych parę istotnych faktów
- Kilka nużących scen

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


JU-ON: THE GRUDGE

 

„Klątwa rzucona przez tego kto ginie w gniewie, działa w miejscu w którym człowiek ten żył. Ci, których dosięgnie umierają, a wtedy klątwa rodzi się na nowo.”

Wolontariuszka Nika, dostaje za zadanie zaopiekowanie się starszą panią. Kiedy wkracza do jej domu zaczynają dziać się tam niewyobrażalne zjawiska. Ale naprawdę źle zaczyna dziać się wtedy, gdy znajduje w szafie małego chłopczyka o imieniu Toshio. Nika jeszcze nie wie, że zadarła z okropną klątwą, a wszyscy których ona dosięgła nie żyją.

Kolejny film o nawiedzonym domu, ale naprawdę inny niż wszystkie. Został utrzymany w klimacie THE RING, i straszy nawet w podobny sposób, al straszy on bardziej. Film jest bardzo pogmatwany, więc jeżeli w czasie seansu planujecie wyjść do toalety lub do lodówki, radze wciskać pauzę, inaczej pogubicie się w całej historii. Film posiada niesamowity klimat. Duchy na długo pozostaną nam w pamięci i cały czas będziemy czuli się jakby miały gdzieś wyskoczyć.

Długo także po obejrzeniu będziemy słyszeli niepowtarzalny dźwięk jaki wydaje tam duch kobiety. Film jednak nie zasługuje na najwyższą ocenę, a to z tego powodu, że wiele scen w nim pokazane jest po prostu niepotrzebnych i nudnych. Ale warto przeczekać jakiś nudny moment by za chwilę znów stanąć oko w oko z duchami. Wiele rzeczy jest także niewyjaśnionych, przez co po obejrzeniu tego dzieła będziemy czuli lekki niedosyt. Podsumowując, film jest naprawdę dobrym japońskim horrorem i powinno się go obejrzeć.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: VIGGO

 
     
 ::GALERIA::