::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Koszmar Z Ulicy Wiązów

::
REŻYSERIA::
Wes Craven

::SCENARIUSZ::
Wes Craven

::MUZYKA::
Charles Bernstein
 

::ROK::
1984

::CZAS TRWANIA::
91 min.

::OBSADA::
Ed Call
Mimi Craven
Sandy Lipton
Lin Shaye
Joe Unger
Jsu Garcia
John Saxon
Ronee Blakley
Heather Langenkamp
Amanda Wyss
Robert Englund

::PLUSY::
+ Postać Fredda Kruegera
+ Świetne sceny morderstw
+ Film nie nudzi
+ Niesamowity klimat trzymający widza przez cały czas w napięciu
+ Muzyka, efekty specjalne i gra aktorów stoją na bardzo dobrym poziomie 

::MINUSY::
- Brak

::OCENA FILMU::
10/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


NIGHTMARE ON ELM STREET

 

Nancy jest zwykłą nastolatką mieszkającą w małym miasteczku. Co noc dręczą ją koszmary, przedstawiające okropną postać człowieka z rękawicą pełną ostrzy zamiast palców - Freddiego Kruegera. Z czasem jej sny przybierają na sile, Nancy budzi się z nich przerażona i cała zlana potem. Jednak Freedy nie prześladuje tylko jej, lecz dopada także jej przyjaciół. Gdy ginie jeden z nich, okazuje się, że nocna zmara ma niesamowitą moc, którą może przenieść na jawę. Zaczyna się prawdziwy koszmar. Jednak czy Nancy stawi czoła Freddiemu przekonajcie się sami...

Jest to pierwsza i jak na razie najlepsza część całej serii. Postać Freddiego Kruegera jest wszystkim dobrze znana z kultowego horroru "A Nightmare On Elm Street". Starszy mężczyzna z licznymi poparzeniami, w starym, zniszczonym swetrze, posiadający rękawicę pełną ostrzy zamiast palców - jest to opis postaci, która zrobiła wielką furorę na całym świecie. Film jest równie niesamowity co sama postać Kruegera. Bardzo dobrym, a zarazem oryginalnym pomysłem było połączenia jawy i snu, gdzie nasz główny bohater robił z ludźmi co chciał. Jednak żeby można było spotkać się z tą okropną postacią trzeba było zasnąć, a  wtenczas Freddy czynił swoje honory. Tylko na jawie człowiek mógł się czuć tak naprawdę bezpieczny, bo tam jego ręka nie sięgała. Wszystkie sceny morderstw są świetnie zrobione. Efekty specjalne, muzyka jak i gra aktorów stoją na bardzo dobrym poziomie.

Film ten naprawdę trzeba zobaczyć, jest perfekcyjnie zrealizowany pod każdym względem. Świetne efekty, bardzo dobra gra aktorka i ten paraliżujący strach, który towarzyszy przy oglądaniu filmu. Polecam go wszystkim, jest to rarytas w świecie horroru.
 


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 

 

 

 

 

 

AUTOR: CANGRE

 
     
 ::GALERIA::