::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Koszmar z ulicy Wiązów 5: Dziecko Snów

::
REŻYSERIA::
Stephen Hopkins

::SCENARIUSZ::
Leslie Bohem

::MUZYKA::
 Jay Ferguson
 

::ROK::
1989

::CZAS TRWANIA::
89 min.

::OBSADA::
 Robert Englund
Erika Anderson
Valorie Armstrong
Beth DePatie
Beatrice Boepple
Matt Borlenghi
Lisa Wilcox
Wally George
Danny Hassel
Clarence Felder
Steven Grives
Kelly Jo Minter

::PLUSY::
+ Barwna postać małego Jackoba
+ Świetne lokacje
+ Przedstawienie bliżej rodziny Freddiego
+ Świetny klimat trzymający widza w napięciu
+ Muzyka, gra aktorów, efekty specjalne stoją na bardzo dobrym poziomie

::MINUSY::
- Odbieganie od pierwowzoru

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


NIGHTMARE ON ELM STREET 5: DREAM CHILD

 

Freddy zaczyna działać, ponownie prześladuje Alice w jej snach. Dziewczyna próbuje nie spać, jednak to jest silniejsze od niej. Dochodzi nawet do tego, że Alice na jawie ma jakieś dziwne wizje, przedstawiające życie Freddiego. Dzieje się to tak dlatego, że spodziewa się ona dziecka. Krueger chce wykorzystać małego Jacoba, by ponownie przyjść na świat. Jednak Alice nie dopuści do skrzywdzenia swojego jeszcze nienarodzonego synka...

Jest to już ostatnia część pod tym tytułem. Ostatnia nie znaczy najgorsza. Uważam ją za jedną z lepszych. Gra aktorów bez większych zmian w porównaniu do poprzednich części, jest bardzo dobra. Dość dobra gra małego Jacoba ( Whit Hertford ) jest godna ona bliższemu przyjrzeniu.  Muzyka i efekty dźwiękowe jak najbardziej dopasowane do akcji, która nie jest monotonna. Od początku do końca możemy spodziewać się dobrej i nie nudzącej atmosfery, która towarzyszy filmowi. Ludzie od efektów specjalnych odwalili kawał dobrej roboty, dlatego  ta część jest najlepiej zrobiona.

Bardzo dobrze zrobiona jest scena podczas, której chłopak Alice zasypia jadąc do niej samochodem. Freddy od razu działa i zaczyna łączyć jego ciało z motorem ( jedna z najlepiej zrobionych akcji z całej serii – warta obejrzenia, jak i cały film ). Ale dość dziwną rzeczą jest fakt wywołania ( jak to tak można nazwać ) nienarodzonego dziecka Alice, tego mogłoby tu w ogóle nie być.

„A Nightmare On Elm Street 5” jest już ostatnią częścią serii pod tym tytułem. Nie będę już zachwalać tego filmu, trzeba go zobaczyć ( a najlepiej całą serię ), żeby się przekonać o jego potędze i miejscu jakie zajmuje wśród horrorów.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 


 

 

 

 


 

 

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::