::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Duch 2: Po Drugiej Stronie

::
REŻYSERIA::
Brian Gibson

::SCENARIUSZ::
Michael Grais,
Mark Victor


::MUZYKA::
Jerry Goldsmith

::ROK::
1986

::CZAS TRWANIA::
92 min.

::OBSADA::
JoBeth Williams
Craig T. Nelson
Heather O'Rourke
Oliver Robins

::PLUSY::
+ Bardzo dobra kontynuacja
+ Lokacje
+ Klimat
+ Muzyka, efekty specjalne, aktorstwo


::MINUSY::
- Ofiary w ludziach związanych z filmem

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


POLTERGEIST 2: THE OTHER SIDE

 

Freelingowie po tragicznych przejściach związanych z nawiedzonym domem przenoszą się do matki Diany. Tam próbują stanąć na nogi, tworząc nowy rozdział w życiu, który jest przepełniony miłością, bez żadnych złych mocy. Jednak duchy nie przepuszczą im tego tak łatwo. Odnajdują dom, w którym zatrzymali się teraz Freelingowie. Nie dość, że jeszcze nie otrząsnęli się po tragedii, która zdarzyła się rok temu, to jeszcze umiera matka Diany, która odkryła ukryte zdolności Carol Ann. Kontaktuje się z nią po śmierci. Rodzina Freelingów dowiaduje się, że ich ubiegły dom był wybudowany na zbiorowym grobowcu żywcem zakopanej sekty religijnej, której przywódcą był Kane. Chce on teraz porwać Carol Ann do swojego świata, próbując do skutu różnymi sposobami. Lecz z pomocą nadciąga Indianin Taylor i medium Tangina. Ostateczne starcie Freelingowów z Kanem rozstrzygnie się tam, gdzie wszystko się zaczęło…

Po niebywałym sukcesie pierwszej części „Poltergeista”, producenci filmu nie mieli wyboru, jak zrobić kontynuację, kultowego już filmu. Sukces ten był najprawdopodobniej przyczyną śmierci kilku osób występujących w tym filmie. Wydanie drugiej części, także ciągnie za sobą kolejne ofiary ( Julian Beck , Will Sampson ). Miejsce akcji filmu przenosi się z cmentarza indiańskiego, gdzie rodzina mieszkała uprzednio, do domu matki. Tym razem zło przychodzi do nich samo w postaci wielebnego Kane i jego oddziałów wiernych. Muszą dostać Carol Ann, ponieważ zasmakowali jej niezwykłej mocy życiowej. Jedyną dobrą zjawą w tym filmie jest matka Diany.

Całą akcję nakręca świetna ścieżka dźwiękowa, która trzyma w napięciu, nie pozwalając się nudzić. Dodatkowo w tej części są lepsze efekty specjalne, która czasami zaskakują swoją nieprzewidywalnością. Jednym z lepszych efektów w filmie, jest robak w wódce, który po wypiciu rozrasta się w żołądku, a później wychodzi z ciała. Gra aktorów stoi na dobrym poziomie. Muszę napisać jeszcze jedną rzecz, a mianowicie, że film czasami przypomina historię familijną.

„Poltergeist 2” jest dobrą kontynuacja kultowej pierwszej części. Film stoi na dobrym poziomie. Polecam go wszystkim, którzy go jeszcze nie widzieli, warto go zobaczyć.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::