::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Szczury

::
REŻYSERIA::
John Lafia

::SCENARIUSZ::
Frank Deasy

::MUZYKA::
Elia Cmiral

::ROK::
2002

::CZAS TRWANIA::
94 min.

::OBSADA::
Mädchen Amick
Vincent Spano
Elisa Moolecherry
Shawn Michael Howard

::PLUSY::
+ Fabuła
+ Wykorzystanie prawdziwych faktów
+ Charakteryzacja szczurów
+ Aktorstwo, muzyka, efekty specjalne


::MINUSY::
- Za mało horroru

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


RATS, THE

 

SZCZURY, nazwa kilku (do kilkunastu) gat. gryzoni z rodziny myszowatych, w większości poważnych szkodników; sz. śniady ( Rattus rattus ), dł. ciała do 25 cm i tyleż ogona, pochodzi z pd.-wsch. Azji (tam nadrzewny), oraz sz. wędrowny ( R. norvegicus ), dł. ciała do 30 cm, ogona do 23 cm, pochodzi z pn.-wsch. Azji, obydwa gat. dziś kosmopolityczne i synantropijne, są także przenosicielami chorób — dawniej m.in. dżumy, tak jak w Afryce (na pd. od Sahary) Mastomys natalensis (zw. tam sz. dżumy); sz. drzewny ( Phloeomys cumingi ), dł. ciała ok. 48 cm, ogona do 32 cm, i podobny Crateromys schadenbergii , ogon u obydwu owłosiony, nadrzewne, żyją w lasach Filipin, rzadkie; ponadto wielkoszczur ( Cricetomys gambianus ), dł. ciała do 45 cm i tyleż ogona, Afryka Równikowa; do sz. niekiedy zaliczane są afryk. szczecińce ( Thryonomys , 6 gat.), wyodrębniane częściej w rodzinę Thryonomyidae , oraz bobroszczur ( Hydromys chrysogaster ) z Australii i sąsiednich wysp, często wydzielany w podrodzinę Hydromyinae ; nazwę sz. używa się także dla gat. niespokrewnionych, np. sz. faraona (mangusta egipska), sz. wodny (karczownik), sz. workowate (dydelfy).


Nowy Jork jest miastem szczególnie narażonym na duże kolonie gryzoni, a w tym wypadku szczury. To one są głównymi bohaterami filmu. Jack Carver jest tępicielem gryzoni, szczurołapem... Właśnie on zostaje wezwany do ekskluzywnego sklepu do brudnej roboty. Po dłuższym zapoznaniu się ze sprawą i „śledztwie” udaje mu się wywnioskować, że szczury, których szuka są zmutowane i bardzo niebezpieczne. Jack, wraz ze swoją ekipą, będą musieli jak najszybciej dotrzeć do kolonii, aby uniemożliwić jej zajęcie większego obszaru i ... ochronić ludzi ...

„The Rats” jest ekranizacją filmową stworzoną dla potrzeb telewizyjnych. I, co zaskakujące, okazuje się, że film nie jest kiepski, a nawet całkiem dobry. Fabuła nie jest skomplikowana, powiedziałbym, że scenariusz napisało samo. Fakt istnienia szczurów w dużym mieście i wykorzystanie tego w filmie to ciekawe założenie. Charakteryzacja szkodników jest na niezłym poziomie: nadano im trochę lepszych cech, np. większe zęby, zwinność, które pomagają im w walce z ludźmi. Efekty specjalne dobre, choć nie spodziewajcie się nie wiadomo czego, w końcu to „tylko” produkcja telewizyjna. Z efektami dźwiękowymi także jest całkiem nieźle, są dopasowane do akcji. Gra aktorów, jak na ten poziom, bardzo dobra. Ciężko jest określić gatunek tego filmu, ale można dopatrzyć się w nim elementów z horroru, thrilleru, filmu katastroficznego a także z romansu.

„The Rats” jak na ekranizację telewizyjną jest całkiem niezła. Gra aktorów, dźwięk, efekty specjalne stoją na dobrym poziomie, co świadczy o tym, że jest to udana produkcja. Polecam go wszystkim fanom filmów o szczurach i innych gryzoniach.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::