::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Powrót Żywych Trupów

::
REŻYSERIA::
Dan O'Bannon

::SCENARIUSZ::
Dan O'Bannon,
John A. Russo


::MUZYKA::
Matt Clifford

::ROK::
1985

::CZAS TRWANIA::
91 min.

::OBSADA::
Thomas Mathews
James Karen
John Philbin
Clu Gulager

::PLUSY::
+ Dużo czarnego humoru
+ Dobre efekty specjalne
+ Szybka akcja
+ Ciekawa fabuła
+ Dobra muzyka


::MINUSY::
- Czasami nudzi

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


RETURN OF THE LIVING DEAD

 

Freedie zaczyna swój pierwszy dzień pracy w kostnicy, jego przyjaciel Frank wprowadza młodego chłopaka w tajniki pracy, wyjawia mu przy tym tajemnice pewnych wojskowych pojemników, które trafiły do kostnicy całkiem przypadkowo. Nieuwaga i lekkomyślność Franka i Freddiego doprowadza do ulatnia się gazy z jednej z beczek. Okazuje się ze ów gaz ma pewne specjalne właściwości otóż potrafi.. ożywiać zmarłych o czym Eddie i Frank szybko się przekonają:) Ożywia on pewnego wisielca w kostnicy....Frank i Freddie razem ze swoim szefem postanawiają po cichu pozbyć się trupa, krojąc go na kawałki i paląc w krematorium.. niestety wydobywający się z komina dym ulatnia się do atmosfery po czym na ziemie spada kwaśny deszcz, który ożywia na pobliskim cmentarzu wszystkich jego lokatorów....

Kiedy w 1968 George A.Romero nakręcił swój słynny film "Noc żywych trupów" było pewne, że na tym filmie się nie skończy. Kiedy Romero walczył o z producentami o wysokości budżetu na "Dzień żywych trupów" Dan O'Bannon wpadł na genialny pomysł i postanowił wyśmiać cały nurt o filmach "zombie" ( z filmami Fulciego włącznie). Film jest wręcz przepełniony czarnym humorem i efektami specjalnymi, które mogą się kojarzyć z "Martwica mózgu" Jacksona niż z "Nocą żywych trupów", która zresztą zręcznie wyśmiewa :).

Podsumowując to film uważam za udany - szybka akcja oraz ciekawa fabułą sprawiają ze jest to pozycja obowiązkową dla każdego fana "chodzących trupów":) "Powrót żywych trupów" jest traktowany przez niektórych jako nieoficjalna kontynuacja "Nocy żywych trupów", posiada masę naprawdę bardzo dobrych efektów i ciekawa muzykę. Całość uważam za udana-szybka akcja i ciekawa fabuła sprawiają ze "Powrót żywych trupów" jest obowiązkową pozycja dla każdego fana żywych trupów jak i czarnego humoru.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: CANGRE

 
     
 ::GALERIA::