SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

REVERB 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Pogłos

::REŻYSERIA::
Eitan Arrusi

::SCENARIUSZ::
Eitan Arrusi

::MUZYKA::
???

 

 

::OBSADA::
Leo Gregory,
Luke de Woolfson, Eva Birthistle...

::KRAJ::
Wielka Brytania

::ROK::
2007

::CZAS TRWANIA::
 84 min.


 
 

Alex będący kiedyś muzykiem rockowym, dostaję kolejną szansę pokazania się w świecie muzycznym. Postanawia wraz ze swoją przyjaciółką Maddy, nagrać utwór promocyjny na składankę dla wytwórni. Pomaga im w tym Dan, który udostępnia im w nocy studio nagraniowe. Gdy Alex podczas nocnej audycji wsłuchuje się w pewien stary przebój muzyczny, doznaje olśnienia oraz weny twórczej. Postanawia wykorzystać jego pewien fragment w swojej kompozycji. W czasie pracy z piosenką Maddy odkrywa, że na ścieżce dźwiękowej zostały zapisane dziwne dźwięki. Okazuję się, że piosenka i studio skrywają krwawą tajemnicę, która jest dla nich śmiertelnie niebezpieczna...

Fabuła filmu przypadła mi do gustu i to był główny powód, dla którego obejrzałem go. Ponadto chciałem zobaczyć Leo Gregory-ego w horrorze. Podczas seansu na myśl przychodził mi film "8 mm" z Nicolase Cagem, w roli głównej. Podstawowym plusem tej produkcji, jest dość mroczny klimat panujący w studiu nagrań. Ciemne zakamarki oraz duża ilość korytarzy harmonizują się z dobrą ścieżką dźwiękową, która nie raz sprawia, że można się przestraszyć. Gregory również odnalazł się w roli Aleksa. Widać, że Leo dobrze sprawdza się w takich "szaleńczych" rolach. Jedyną rzeczą nad jaka ubolewam, to po prostu przewidywalność. Dla naprawdę doświadczonego maniaka horroru, łatwo będzie przewidzieć jak potoczy się akcja i jaki będzie finał.

"Pogłos" to naprawdę dobre kino jak na obecne produkcje kina grozy. Dostajemy film z ciekawą fabułą oraz dobrą ścieżką dźwiękową. Ponadto, klimat głównego miejsca w filmie, potęguje napięcie. Szczerzę zachęcam do zapoznania się z tą produkcją. Może to nie dzieło przełomowe, ale film posiadający dość wysoki poziom.
 

::PLUSY::
+ fabuła
+ klimat studia nagraniowego
+ ścieżka dźwiękowa
+ Leo Gregory

::MINUSY::
- przewidywalny

::OCENA FILMU::

6,5/10

   

AUTOR: SOK