::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
The Ring - Krąg 2

::
REŻYSERIA::
Hideo Nakata

::SCENARIUSZ::
Hiroshi Takahashi,
 Hideo Nakata


::MUZYKA::
Kenji Kawai

::ROK::
1999

::CZAS TRWANIA::
95 min.

::OBSADA::
Yûrei Yanagi
Kenjiro Ishimaru
Kyôko Fukada
Hiroyuki Sanada
Rikiya Otaka

::PLUSY::
+ Sadako znów straszy
+ Muzyka
+ Parę mocnych scen
+ Dużo istotnych faktów z życia Sadako
+ Początek i końcówka filmu


::MINUSY::
- Zatracony klimat części pierwszej
- Gra poszczególnych aktorów
- Trochę przynudza
- Dużo niepotrzebnych scen
- Środek filmu

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


RINGU 2

 

Kontynuacja wielkiego horrorowego hitu. Zabójcza kaseta znowu zbiera krwawe żniwo, znowu straszy, jednak to nie to samo co część pierwsza.

Kochanka Ryujiego , Mai postanawia wyjaśnić w jaki sposób zginął. Policja oskarża o jego śmierć Reiko i jej syna, ponieważ parę dni po śmierci Ryujiego umiera także jej ojciec, w taki sam sposób jak owy mężczyzna. Zaprzyjaźnia się z redaktorem Okazakim, który także pragnie dokończyć dzieło Reiko na temat zabójczej kasety. Razem udają się do szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywa Masami, dziewczyna która widziała śmierć swojej koleżanki. Naukowcy postanawiają przeprowadzić eksperyment na Masami, przez co przesyła ona wspomnienia z przeklętej taśmy video na ekran monitora. Mai i redaktor Onizuka, wiedzą co właśnie zobaczyli i są świadomi tego, że zostało im tylko siedem dni życia. Muszą w tym czasie znaleźć Reiko i jej synka, tyle, że Yoichi nie jest już zwykłym chłopcem...

Sequel niesamowitego horroru, który pamiętają na pewno wszyscy. Film zaczyna się niezwykle efektownie, ale potem strasznie nas nudzi i na prawdę nie ma w nim nic interesującego. Dopiero pod koniec, staje się on straszny i zbiera plusy. Klimat tak dobrze znany z pierwszej części, stracił tutaj bardzo dużo i prawie go nie ma, co jest strasznym minusem.

Dowiadujemy się w nim wiele ciekawych faktów z życia Sadako, więc każdy nią zainteresowany powinien to obejrzeć. Aktorzy są już trochę słabsi niż w części pierwszej, oczywiście bez aktorki grającej Reiko, bo jest ona znów rewelacyjna. Jedna ze scen, która najbardziej zapadła mi w pamięć i wywołuje niesamowite napięcie, niestety tylko przez moment, jest to scena, kiedy Mai na żywo widzi czeszącą się przed lustrem kobietę, a potem idącą do niej Sadako.

Oczywiście znów mamy zabójczą kasetę i Sadako wychodzącą z telewizora. Sam Hideo Nakata nigdy nie zdradził jak zrobił tą taśmę, chociaż wszyscy fani są ciekawi. Muzyka w filmie jest równie dobra co w części pierwszej , ale niestety sequel nie jest zbyt udany. Podsumowując. Film ma parę minusów i nudzi , ale w końcu to kontynuacja hitu i warto obejrzeć.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: VIGGO

 
     
 ::GALERIA::