::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Undead

::
REŻYSERIA::
Peter Spierig
Michael Spierig


::SCENARIUSZ::
Peter Spierig
Michael Spierig

::MUZYKA::
Cliff Bradley

::ROK::
2003

::CZAS TRWANIA::
104 min.

::OBSADA::
Rob Jenkins
Mungo McKay
Felicity Mason
Lisa Cunningham
Emma Randall
Dirk Hunter

::PLUSY::
+ Kolejna historia o żywych trupach
+ Świetna praca kamer
+ Efekty specjalne


::MINUSY::
- Przypomina bardziej film akcji niż horror
- Muzyka
- Przesadzona końcówka

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


UNDEAD

 

Podczas wyprawy do miasta dwójka ludzi staje się świadkami dziwnych zjawisk przyrodniczych: widzą, jak z nieba spadają meteoryty, które trafiając w ludzi przekształcają ich w żywych trupów. Z tej dwójki przeżywa tylko kobieta, której pomaga nieznajomy farmer. Jednak później on znika, a ocalona chroni się w pobliskim domu, należącym właśnie do farmera. Z biegiem czasu przybywa jeszcze tam czworo ludzi szukających schronienia. Trupy czekają już na zewnątrz, jednak nie trwa to długo, udaje im się dostać do środka. Od tej chwili ludzie muszą się walczyć o to, by pozostać przy życiu….

„Undead” został wyreżyserowany w 2003 roku przez Petera i Michaela Spieriga. To dziwny film, na co składa się wiele powodów. Bardzo dużo jest w nim akcji, fabuła także dość zakręcona: pierwszy raz możemy zobaczyć jak ludzie trafieni przez meteoryt przeistaczają się w żywe trupy. Bardzo śmieszną rzeczą, niespotykaną w innych filmach, jest to, że trupy trafione z broni palnej wstają „jak kaczki na strzelnicy”, a po deszczu stają się już normalnymi ludźmi, by za chwilę wznieść się ponad chmury. Obraz jest mieszanką horroru, filmu akcji, a także s-f.

Trzeba pochwalić operatorów kamer za bardzo dobrze wykonaną robotę: widzimy wszystko, co chwilę z innej strony. Muzyka jest średniej klasy, lecz efekty dźwiękowe na dobrym poziomie. Także efekty wizualne są dobrze dopracowane i przemyślane. Aktorzy dobrze się spisali, wyróżnił się farmer, który przez cały film zachował kamienną twarz i nic nie zdołało go wzruszyć - tylko walczył z trupami. Moim skromnym zdaniem końcówka filmu była już bardzo przesadzona, ale nie będę zdradzał szczegółów. Przekonajcie się sami.

To jeden z najlepszych horrorów australijskich. Zawiera dobre efekty dźwiękowe i wizualne. Niezła jest także gra aktorów. Obejrzyjcie go, a zobaczycie niespotykaną dotąd fabułę. Film polecam miłośnikom zombie, a także „zwyczajnym” fanom horrorów.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 


AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::