SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

CABIN IN THE WOODS, THE 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Dom W Głębi Lasu

::REŻYSERIA::
Drew Goddard

::SCENARIUSZ::
Joss Whedon,
Drew Goddard

::MUZYKA::
David Julyan

::OBSADA::
Kristen Connolly, Fran Kranz, Chris Hemsworth

::KRAJ::
USA

::ROK::
2011

::CZAS TRWANIA::
95 min.


 
 

Grupka młodych ludzi chcących zabawić się na łonie natury, wybiera się do domu w lesie. Położonego z dala od cywilizacji, z brakiem możliwość komunikacji ze „światem zewnętrznym”. Taka sytuacja pasuje studentom, ponieważ chcą się wyszumieć i móc robić co im tylko przyjdzie na myśl. Podczas podróży spotykają na opuszczonej stacji benzynowej dziwnego mężczyznę, który oświadcza im: "Mogę pomóc wam tam dotrzeć, ale wydostać się będziecie musieli na własną rękę". Uznają to za przejaw głupoty, a nie za ostrzeżenie. Po przybyciu na miejsce, grupka studentów oczarowana pięknem przyrody postanawia się zaadoptować. Wieczorem podczas zabawy Dana zostaje wysłana do sprawdzenia piwnicy, w której znajduje się dużo ciekawych rzeczy. Studenci nie zdają sobie sprawy, że właśnie zaczął się ich koszmar…

  

„Dom W Głębi Lasu” to kolejna historyjka jakich wiele wydanych przez Amerykanów. Tak wydaje się tylko na początku filmu. Nie mam nic przeciwko temu, że pobyt nastolatków jest wyreżyserowany, że jest to wszystko programem, w którym jego uczestnicy nieświadomie wybierają sposób, w jaki chcą zginąć. Od momentu odgadnięcia przez uczestników zabawy, co tak naprawdę się dzieje, film traci na wartości. Wprowadzenie ostatecznego motywu (nie mogę napisać co nim jest, ponieważ nie byłoby żadnej frajdy z oglądania filmu) jest już całkowitym przegięciem, mimo niezłej jatki, latających flaków oraz krwi lejącej się litrami. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie w późniejszym czasie motywu z programem telewizyjnym, przynajmniej byłby jakiś efekt zaskoczenia. Podczas oglądania nie doświadczycie strachu, który byłby budowany przez narastające napięcie, jedynie może zadziałać efekt zaskoczenia.

  

Druga połowa filmu naszpikowana jest efektami specjalnymi, które nie za każdym razem cieszą oko. Nie mogę nic zarzucić ścieżce dźwiękowej, która jest jednym z lepszych ogniw. Gra aktorska stoi na dobrym poziomie. Mimo, że film mi się podobał, jednak jako horror „Dom W Głębi Lasu” stoi na przegranej pozycji. Powrót do powtórnej projekcji nie wchodzi w grę. Można zauważyć, że filmowcy chcieli stworzyć coś nowego i oryginalnego, jednak nie do końca im to wyszło. Za dużo chcieli, a skończyło się jak zawsze. Ja ze swojej strony polecam, jest to dobra odskocznia od typowych horrorów. 

::PLUSY::
+ pomysł,
+ druga połowa filmu,
+ niekonwencjonalne rozwiązania

::MINUSY::
- mało straszny
- reszta

::OCENA FILMU::
4
/10 

   

AUTOR: PASTOR