SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

C.H.U.D. II - BUD THE CHUD 

 

::TYTUŁ POLSKI::
C.H.U.D. II - Bud the Chud

::REŻYSERIA::
David Irving

::SCENARIUSZ::
Ed Naha

::MUZYKA::
Nicholas Pike

::OBSADA::
June Lockhart, Bianca Jagger, Bill Calvert...

::KRAJ::
USA

::ROK::
1989

::CZAS TRWANIA::
84 min.


 
 

Grupa nastolatków włamuje się do tajnego wojskowego laboratorium. Postanawiają dla żartu ukraść zamrożone ciało denata. W pewnym momencie „truposz” uwalnia się i ucieka. Okazuje się, że jest C.H.U.D.. Zaczyna polować na ludzi, których mięsem się pożywia. Każde ugryzienie powoduje zmienienie się w takiego samego potwora. Do walki włącza się wojsko, które nadzorowało akcję. Czy prowodyrzy całego tego zamieszania pomogą? Czy uda ocalić się ludność miasteczka?

„C.H.U.D. II” to średniej klasy film z lat osiemdziesiątych, gdzie króluje kicz i tandeta. Jednak film ma coś w sobie takiego, że chce się go oglądać. Pomysł na fabułę nie był za bardzo oryginalny. Coś w stylu zombie zaczyna atakować prowincjonalne miasteczko w Stanach Zjednoczonych. Ów C.H.U.D. posiada dziwne właściwości, potrafi ogrzać tak ciało, aby w bardzo krótkim czasie odmrozić się. Bez większych problemów przemiesza się. Potrafi nawet pokochać. Po prostu niedorzeczne. Film w ogóle nie starszy. Trzyma swój klimat czarnej komedii. Wielokrotnie widoczne są beznadziejne i nietrafione „efekty specjalne” – np. nierealne wybuchy. Najbardziej rozbawiła mnie scena wbijania kija w głowę, gdzie perfidnie widać, że jest on poza głową. Stylizacja i charakteryzacja C.H.U.D. jest trochę komiczna, różnią się oni od ludzi tylko zębami i trochę bledszą skórą.

Elementy techniczne leżą i kwiczą. O efektach specjalnych już wspominałem, są kompletnie pozbawione dobrego smaku. Kicz pod każdym względem. Linia melodyczna wpasowuje się w akcję, jednak nie należy spodziewać się nie wiadomo czego. Gra aktorska stoi na słabym poziomie. Brak efektu zaskoczenia i jakiegokolwiek strachu. Film ten polecam głównie dla rozrywki, nie dla adrenaliny. 

::PLUSY::
+ czarna komedia
+ nie nudzi

::MINUSY::
- cała reszta

::OCENA FILMU::
3
/10 

   

AUTOR: PASTOR