CZWARTA SIŁA  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


CZWARTA SIŁA

Od 162 lat trwa konflikt na planecie Alfa Nebuli. Żyją tam stworzenia identyczne jak ludzie – Krommiani. Walka między nimi, a ludźmi nie daje żadnych rezultatów. Podczas jednego z rutynowych lotów patrolowych, Krommianka Mega o mały włos nie zginęła. Okazało się, że jej rząd „podarował” jej ponadnaturalne zdolności, jak również innym, trzem przypadkowym kobietom z jej rasy. Zostały one stworzone, jako superbroń, która miała rozprawić się z ludzkim gatunkiem raz na zawsze. Czy rząd krommiański postąpił słusznie? Przekonacie się czytając dalsze losy bohaterów.

„Czwarta Siła” to świetnie wydany komiks składający się z trzech tomów – czwarta moc, morderstwa na Antiplonie, zielone piekło. Twarda oprawa z ciekawym projektem graficznym, to tylko kilka z wielkich plusów tego wydania. Kreska, jakiej użył Juan Gimenez, powala swoim wykonaniem. Nie widać tutaj ingerencji komputera, co zasługuje na wielki plus. Bardzo dobry dobór pasteli, które nie tłumią innych, przez co nie dochodzi do momentów, w których coś jest niewidoczne. Można by tutaj zarzucić, że niektóre stronice z kadrami są zbyt jasne, ale to tylko kosmetyczny zabieg, który w ostateczności powala na kolana.

Sama historia nie jest szczególnie wybitna. Po prostu jest to zwykła space opera o świecie stworzonym w celach uszczęśliwienia szerokiego grona czytelników. Nie dostrzegłem tutaj nic szczególnego, co by mnie szczególnie zainteresowało. Dla mnie jest to zwykły komiks, który nie wprowadza nic szczególnego w świat space opera, może, dlatego, że za dużo już widziałem. Mogę polecić  go jedynie zapaleńcom, którzy lubią takie historie.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Czwarta Siła

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Le Quatrieme pouvoir

:: SCENARIUSZ ::
Juan Gimenez

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dargaud, Les Humanoïdes Associés

:: ROK WYDANIA ::
2008

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR