HELLBLAZER 5: ŁAJDAK U PIEKŁA BRAM  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


HELLBLAZER 5: ŁAJDAK U PIEKŁA BRAM

Constantine powraca na łamach wydawnictwa Egmont. Tym razem w zbiorku mieszczą się tylko dwa opowiadania, pierwsze składa się z sześciu rozdziałów, a kolejne z jednego. Życie Johna jak zawsze jest parszywe. Ponosi swoje wzloty i upadki, jednak i tak zawsze na swojej drodze trafia na kogoś ze swojego dawnego domu - piekła. Niezapomniane dwie walki z diabłem nie pozostawiają żadnych złudzeń kto jest silniejszy i mądrzejszy. I właśnie w zbiorku "Łajdak U Piekła Bram" Constantine po raz kolejny zmierzy się z diabłem. Kto wygra? Przekonacie się czytając dalsze losy Constantina.

Przygody Johna Constantine trwają nadal i mimo tylu odsłon komiksu są nadal tak samo dobre jak na początku. Fabularnie nic się tutaj nie zmienia, wciąż mamy walkę między głównym bohaterem a piekłem. Nie zabraknie elementów obyczajowych, politycznych, czarnego humoru i wszechobecnej grozy. Komiks trzyma swój klimat, czyli obraca się wokół horroru, trzyma w napięciu a co najważniejsze trzyma swój poziom, przez co czyta się go z zaciekawieniem i nie można się od niego oderwać.

Efekt wizualny jest ciekawy. Komiks posiada jedną z lepszych okładek przedstawiających postać samego Constantine, jest realna i klimatyczna. Rozmiar komiksu nie zmienił się, przez co nie będzie on odstawał od poprzednich wydań. Tym razem wydanie jest trochę grubsze (około 220 stron), a co najważniejsze cena pozostała prawie identyczna. Czasami dziwię się dlaczego ludzie odpowiedzialni za kolorystykę (Tom Ziuko i Daniel Vozzo) dobrali takie pastele, które pasują ni w kij, ni w oko, ale to oni są profesjonalistami. Spoglądając na całokształt wydania i zawartość komiksu, zostaje mi tylko polecić tę pozycję.  

  

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Hellblazer 5: Łajdak U Piekła Bram

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Hellblazer: Rake At The Gates Of Hell

:: SCENARIUSZ ::
Garth Ennis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics - Vertigo, 2003

:: ROK WYDANIA ::
 2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR