LOVELESS 2: BURZA NAD BLACKWATER  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


LOVELESS 2: BURZA NAD BLACKWATER

"Loveless: Burza Nad Blackwater" to druga odsłona serii, a raczej kolejnych sześciu zeszytów wydanych w Stanach Zjednoczonych, w jednym zbiorczym wydaniu. Dzięki Mucha Comics możemy przeczytać dalsze losy Wesa Cuttera, którego życie nie rozpieszcza. Na każdym kroku czeka na niego niebezpieczeństwo, a także i śmierć.

Wes Cutter nie liczy się ze zdaniem innych. Jest jednym z najbardziej znienawidzonych ludzi w miasteczku Blackwater. Nie zważając na tę opinię, jankesi robią go szeryfem miasteczka. Z jednej strony jest mu to na rękę, ponieważ może odzyskać to co stracił po wojnie secesyjnej. Potrzebują go do walki z groźnym mordercą, który jest związany z Blackwater. Czy uda mu się go powstrzymać? Przekonacie się czytając dalsze lody Cuttera.

Konwencja komiksu nie zmieniła się. Są to dalsze losy Wesa Cuttera, który dzięki swojej pozycji (szeryf) ma większe prawa niż niektórzy mieszkańcy, mimo tego, że jest najbardziej znienawidzoną osobą w Blackwater. Komiks ten nie przedstawia typowego nastroju, który towarzyszy westernowi. Cała akcja rozgrywa się tuż po wojnie secesyjnej. Sceneria, jak i same postacie to typowe twory, które można by zobaczyć nawet w ciekawej wersji telewizyjnej. Należy pamiętać, że owy film musiałby być przeznaczony jedynie dla osób dorosłych, z racji dużej brutalności.

"Loveless: Burza Nad Blackwater" zostało wydane tak samo jak poprzednia część serii, czyli miękka okładka, dobrej jakości papier kredowy, bardzo dobry nadruk. Nie możemy narzekać na nasycenie pasteli, które jest odpowiednie. Nie podoba mi się część rysowana przez Marcelo Frusin, która jest po prostu słabej jakości - gruba kreska, niekiedy mało wyraźne kadry, zaś druga część jest o niebo lepsza. Muszę również wspomnieć o szablonowym rysowaniu postaci, których mimika twarzy jest rzadko widoczna. Część Frusina jest tego praktycznie pozbawiona. Komiks jak całość nie wypada tak źle. Stoi na dobrym poziomie i spokojnie mogę go polecić.

 
  


TYTUŁ POLSKI:
Loveless 2:
Burza Nad Blackwate

TYTUŁ ORYGINAŁU:
Loveless 2: Thicker Than Blackwaer

SCENARIUSZ:
Brian Azzarello

WYDAWCA ORYGINAŁU:
DC Comics - Vertigo

ROK WYDANIA:
 2008

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR