LOVELESS 4: OKO ZA OKO  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


LOVELESS 4: OKO ZA OKO

Miasteczko Blackwater, w którym żyje niewielka populacja ludzi, to ostatnia ostoja sprawiedliwości. Do miasta wraca dwójka bohaterów, która nieźle namiesza w kolejnych dziejach miasta. Na domiar tego szykuje się huczne wesele, które nikt nie ma prawa zakłócić. Ale czy na pewno?

"Loveless: Oko Za Oko" to ostatni tom przygód bohaterów z miasteczka Blackwater. Jednak ostatni nie znaczy najlepszy. Po raz kolejny przenosimy się w świat, gdzie dominuje brutalność, przelew krwi i bezsensowna śmierć. W owym świecie rządzi wszechobecna przemoc z lekkim prześwitem człowieczeństwa. Jak z samej okładki można się domyśleć, komiks rozgrywa sie w czasach po wojnie secesyjnej, gdzie tak do końca nie zapomniano co się wtedy wydarzyło.

Werter Dell’Edera oraz Danijel Zezelj pokazali nam po raz kolejny "moc" swojej kreski, gdzie potrafią zaskoczyć czytelnika ciekawymi rozwiązaniami. Muszę wspomnieć, że autorzy kreski stronią od dużych szczegółów postaci, czy też miejsc, ale nie przywiązuje się takiej wagi w tym wydaniu. Świetna robota ludzi odpowiedzialnych za pastele, które zostały dobrane w dobry sposób, przez co komiks nabiera wartości. Nie zmieniła się forma wydania komiksu, miękka okładka, dobrej jakości papier kredowy oraz niska cena (jak na polskie wydania - 49 zł). Komiks do końca nie spełni wymagań fanów horrorów, ale będzie dobrym odstępstwem od szablonowych komiksów. Ja ze swojej strony mogę polecić.

 
  


TYTUŁ POLSKI:
Loveless 4: Oko Za Oko

TYTUŁ ORYGINAŁU:
Loveless: Blackwater Falls

SCENARIUSZ:
Brian Azzarello

WYDAWCA ORYGINAŁU:
DC Comics - Vertigo

ROK WYDANIA:
 2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR