LUCYFER (TOM 2): DZIECI I POTWORY  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


LUCYFER (TOM 2): DZIECI I POTWORY

Drugi tom "Lucyfera" nie zrywa z konwencją poprzedniego komiksu i tym razem Mike Carey postanawia połączyć wątki znajdujące się w tej odsłonie, a zarazem kontynuuje historie z poprzedniej części.

Na początek może trochę o samej fabule. Lucyfera nudzi dotychczasowe życie na Ziemi. Postanawia odebrać to, co do niego kiedyś należało. Wyrusza do japońskich bogów, aby odebrać swoje skrzydła, które stracił przed laty. Dzięki nim odzyska swoją dawna moc i stanie się bardzo silny...
Kolejna historia opowiada o nikczemnym planie Lucyfera, którego obawiają się aniołowie. Myślą, że chce on zniszczyć niebo i zacząć kolejną wojnę, jednak Gwiazda Zaranna ma inny plan...

Kreska Petera Grossa i Deana Ormstona jest bardzo zróżnicowana. Osobiście wybieram historie w wykonaniu Ormstona. Jego groteskowa, miękka kreska nadaje całej opowieści znacznie mroczniejszego i dynamicznego wymiaru. Wewnątrz zbiorku, znajdują się dla fanów również okładki z amerykańskich zeszytowych wydań, Duncana Fegrado.

W okładce do Polskiego wydania ujawniony jest jeden istotny element fabuły, a mianowicie, większość akcji rozgrywa się poza Ziemią, czyli w piekle i niebie. Carey przenosi nas poza nasz świat, aby nadać mroczny klimat, a zarazem pokazać swoją wizję piekła. Trzeba przyznać, że autorzy potrafią nakłonić czytelnika do zakupienia owej pozycji, ponieważ drugi tom jest jeszcze lepszy od pierwszego. Jest w nim więcej akcji, a jej moment kulminacyjny występuje tuż przed końcem. Polecam wszystkim przeczytanie "Lucyfera", na pewno się nie zawiedziecie.

                      

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Lucyfer (Tom 2): Dzieci i Potwory

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Lucyfer:
Children and Monsters

:: SCENARIUSZ ::
Mike Carey

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comisc - Vertigo 2002

:: ROK WYDANIA ::
2008

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR