LUCYFER (TOM 3): POTĘPIEŃCZE ZWIĄZKI  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


LUCYFER (TOM 3): POTĘPIEŃCZE ZWIĄZKI

Trzeci tom "Lucyfera" różni się od poprzednich dwóch. Tutaj Carey tworzy więcej swoich niepowtarzalnych i oryginalnych postaci, których nie zobaczycie w innej serii. W serii pozostaje ta najważniejsza, która w "Sadmanie" była drugoplanową postacią, chodzi oczywiście o Lucyfera. Nie zabraknie rozpoczęcia emocjonujących, nowych historii, które dadzą Ci dużo radości i satysfakcji.

Na Ziemi nic się nie zmieniło, odkąd Lucyfer zaczął prowadzić swoją "przytulną" restaurację. Obecni władcy piekła knują intrygę jak wykorzystać moc Lucyfera, aby zawładnąć wszystkim i wszystkimi. Czy Lucyfer da się wykorzystać, czy sam na tym skorzysta? O tym przekonacie się czytając trzeci tom Gwiazdy Zarannej.

Trzeci tom otwiera nowe spojrzenie na sagę "Lucyfera", ponieważ wraz z nią poznajecie nowe postacie, a także dalsze losy tych, których już znacie - Mazikeen, czy też Elaine. Lucyfer staje się coraz silniejszy, co pozwala mu na dyktowanie reguł innym, a co za tym idzie, Carey może popisać się swoimi nietuzinkowymi pomysłami i przedstawieniem czegoś bardziej intrygującego, niż w poprzednich tomach. Nie zabraknie elementów romansu, występujących w "Potępieńczych Związkach", gdzie dojdzie do lubieżnej miłości człowieka i demonicy. Rozdział ten przedstawia piekło w bardzo dziwny, a zarazem wyszukany sposób - szlacheckiego dworu, gdzie wszyscy pokazani są jak w francuskich filmach o szlachcie. Pozostałe historie, w których został ukazany Lucyfer nie zachwycają już tak bardzo, sam nie wiem dlaczego, może na zbyt małą ilość mocnej akcji.

Sposób rysowania i przedstawiania rysunków przez grafików, nie dla wszystkich może być najlepszy, akurat w tym przypadku to kwestia gustu. Najlepiej podobała mi się kreska Petera Grossa, który odwalił kawał dobrej roboty i najlepiej przedstawił wizję Carey'a. Reszta rysowników bez większych zastrzeżeń, ale również bez rewelacji. Komiks został wydany bardzo dobrze. Ciekawy projekt okładki, choć muszę przyznać, że przedstawione na ostatnich stronach postery są lepsze i bardziej pasowałaby tutaj trochę mocniejsza i bardziej krwawa okładka. Zostaje mi tylko polecić trzeci tom, ponieważ jest wart przeczytania i zapoznania się z dalsza historią Gwiazdy Zarannej. POLECAM!

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Lucyfer (Tom 3): Potępieńcze Związki

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Lucyfer: A Dalliance With The Damned

:: SCENARIUSZ ::
Mike Carey

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comisc - Vertigo 2002

:: ROK WYDANIA ::
2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR