LUCYFER (TOM 4): BOSKA KOMEDIA  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


LUCYFER (TOM 4): BOSKA KOMEDIA

Czytanie kolejnych tomów "Lucyfera" może stać się bardzo nużące, jednak to tylko złudne wrażenie, ponieważ każda opowieść posiada swój mroczny klimat, a zarazem wciąga w bieg wydarzeń i nie pozwala wybić z rytmu czytania.

Czwarty tom "Lucyfera" przedstawia stworzony przez Gwiazdę Zaranną  światy, które otwiera dla wszystkich - demonów, jak również i ludzi. Przechodzenie z jednego do drugiego wiąże się z zaburzeniem równowagi, co może prowadzić do katastrofy. Lilim i Basanosy postanawiają skorzystać z takiego przejścia i zawładnąć jednym ze światów stworzonych przez Lucyfera. Ci pierwsi osiedlają się na niezamieszkałym terenie, a ci drudzy chcą wykurzyć podwładnych Gwiazdy Zarannej. Aby udał się im ten nikczemny plan muszą zabić Elaine Belloc, która zawarła pakt z Lucyferem. Czy dziewczynka powstrzyma zagładę? Przekonacie się czytając czwarty tom "Lucyfera".

Każda z kolejnych przygód Lucyfera pokazuje geniusz Carey'a, który w mistrzowski sposób przedstawia losy Gwiazdy Zarannej, a także ludzi i stworów ich otaczających. Brak jest tutaj monotonnych i powtarzających się momentów, które w jakikolwiek sposób mogłyby odtrącić od czytania i delektowania się ciekawymi projektami rysowników danych postaci, czy scen. Podobnie jak poprzednie części komiks składa się z prawie identycznej ilości stron - 192, jednak nie sprawia to, czwarta odsłona nudzi, jest zupełnie inaczej. Bardzo dobra, a zarazem swoista kreska autorów powalają swoim wykonaniem i potrafią przekonać do siebie nawet najbardziej wymagających czytelników. Nie pozostaje mi nic innego niż polecić ten komiks.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Lucyfer (Tom 4): Boska Komedia

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Lucifer: The Divine Comedy

:: SCENARIUSZ ::
Mike Carey

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comisc - Vertigo 2002

:: ROK WYDANIA ::
2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR