LUCYFER (TOM 5): INFERNO  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


LUCYFER (TOM 5): INFERNO

Egmont nie zaprzestaje w wydawaniu klasyki i nieźle sprzedających się komiksów na naszym rynku. Dzięki temu wydawnictwu po raz kolejny ukazuje się następny tom "Lucyfera".

Wydawać by się mogło, że Lucyfer nie ma już wrogów, jednak to tylko złudne wrażenie, ponieważ tym razem na jego drodze staje Susan - bóg burzy. Wykradł on dwa pióra ze skrzydeł Gwiazdy Zarannej, co spowodowało jego znaczne osłabienie. Jednak ma inne zmartwienia. Musi stanąć do walki z Amenadielem - aniołem zastępów, a także spłacić dług wobec innego anioła. Czy Lucyfer podoła wszystkim zadaniom? Przekonacie się czytając kolejną odsłonę komiksu.

Mimo to, że jest to piąta odsłona "Lucyfera", to komiks czyta się z zaciekawieniem, co tak naprawdę się zdarzy, kto stanie naprzeciw Gwiazdy Zarannej, jakich sztuczek użyje Lucyfer. Miłośnicy poprzednich tomów mogą się spodziewać dalszej ciekawej i intrygującej akcji, która mimo czasowego uśpienia da o sobie znać w późniejszych etapach komiksu. Czasami wydaje mi się, że już więcej nie można wymyśleć na temat "Lucyfera", jednak w bardzo sprytny sposób autor pokazuje nam jak dobrze można temu zaradzić.

Graficznie i kolorystycznie wszystkie tomy "Lucyfera" wyglądają prawie identycznie. Kolorystyka nie jest za bardzo nasycona, po prostu wygląda tak, jakby była trochę wypłowiała. Graficznie komiks stoi na dobrym poziomie. Mi osobiście bardzo podoba się taka kreska, więc nie miałem żadnych problemów z przyswojeniem sobie treści graficznej. Nie ma tutaj za dużo tekstu, przez co czytelnik nie zanudzi się długimi rozmowami. Spoglądając na całe wydanie, sądzę, że jest one warte przeczytania. Polecam!

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Lucyfer (Tom 5): Inferno

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Lucifer: Inferno

:: SCENARIUSZ ::
Mike Carey

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comisc - Vertigo 2002

:: ROK WYDANIA ::
2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR