LUCYFER (TOM 6): DWORCE CISZY  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


LUCYFER (TOM 6): DWORCE CISZY

Przygód Lucyfera ciąg dalszy. Tym razem Gwiazda Zaranna część swoich zadań powierza osobom postronnym, ponieważ jego postać jest zbyt cenna by mogła zginąć. Lucyfer znajduje sobie statek i załogę, która ma być mu oddana, przez co chce uwolnić duszę Elaine Belloc - anioła, który torturowany był w Krainie Ciszy - świecie pomiędzy niebem a piekłem.

"Lucyfer: Dworce Ciszy" to bez wątpienia kawał dobrej roboty. Już pierwsza styczność z tomem, fabułą, nieźle wkręcają w kolejne wątki z świata Lucyfera. Czasami wydawało się, że to już gdzieś było, jednak nie można zapominać, że to już któreś z kolei wydanie i osoby, i niektóre motywy nachodzą na siebie. Podczas czytania na pewno nie będziecie się nudzić i czas, który poświęcicie na przeczytanie tej odsłony nie pójdzie na marne.

Projekt graficzny okładki pozostawia wiele do życzenia. Jest on związany w stu procentach z tematyką szóstego tomu, jednak za mało jest na nim krwi, czy chociażby jakichkolwiek elementów z horroru. Graficznie i kolorystycznie nic się nie zmieniło. Świetna kreska, jednak w ostatnim podrozdziale - "Siostry Miłosierdzia", rysunki wyglądają zupełnie inaczej, jak dla dzieci. Proporcje komiksu nie zmieniły się, dalej mamy 170x260 mm. Wydanie stoi na dobrym poziomie, przez co jest warte przeczytania. Polecam!

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Lucyfer (Tom 6): Dworce Ciszy

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Lucifer: Mansions Of The Silence

:: SCENARIUSZ ::
Mike Carey

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comisc - Vertigo 2003, 2004

:: ROK WYDANIA ::
2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR