LUCYFER (TOM 7): EXODUS  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


LUCYFER (TOM 7): EXODUS

Postać Lucyfera znana jest od pokoleń, jednak w świecie ilustrowanym zawitała w serii komiksów Neila Gaimana "Sadman". Gaiman zerwał całkowicie z konwencją wizerunku Lucyfera i przedstawił go jako przystojnego i silnego mężczyznę. Postacią Lucyfera zaciekawił się Mike Carey, który postanowił napisać całą serię poświeconą właśnie jemu. Siódmy tom "Lucyfera" znajduje się na półmetku jego przygód.

Lucyfer to swojego rodzaju tasiemiec, który jak raz wciągnie czytelnika to będzie chciał go przeczytać do samego końca. Dlatego jeżeli ktoś doszedł już do siódmego tomu to historia musiała mu się spodobać. Nie można zapomnieć, że znajdujemy się w Polsce, gdzie porządne wydania komiksowe wychodzą raz na jakiś czas. Z „Lucyferem” jesteśmy dopiero na półmetku, jednak należy pamiętać, że do jego zakończenia zostaną jakieś dwa lata, a może i więcej. Wątki historii zaczynają się zazębiać i to co na początku mogło wydawać się nie jasne, w końcu powoli się wyjaśnia. Dodatkowym plusem może być wątek Boga, który opuszcza zastępy anielskie i pozostawia je same sobie. W ich obronie staje Lucyfer.

Wydanie „Lucyfera” pozostaje bez zmian – wielkość, papier kredowy, miękka okładka, odpowiednia jasność kadrów. Oprawa graficzna nie zmieniała się od pierwszej odsłony. Może denerwować brak szczegółów, które bardzo dobrze prezentują potencjał rysowników, jednak z drugiej strony można przyzwyczaić się do tego. Bardzo dobry dobór pasteli, który w pewien sposób rekompensuje braki w kadrach. "Lucyfer" od pierwszego do obecnego tomu nie zmienił się pod względem wizualnym. Pozostaje mi polecić siódmy tom.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Lucyfer (Tom 7): Exodus

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Lucifer: Exodus

:: SCENARIUSZ ::
Mike Carey

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comisc - Vertigo 2003, 2004

:: ROK WYDANIA ::
2011

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR