CLIVE BARKER - SAKRAMENT

 

Clive Barker jest drugim  po Stephenie Kingu najlepiej sprzedającym się autorem w Stanach Zjednoczonych.
Aktor (widzieliśmy go w Salome) autor powieści, scenarzysta filmowy, autor komiksów, reżyser – reżyserował m.in. Hellraisera. Człowiek multimedialny, obdarzony niezwykłą wrażliwością twórczą. Znany ze swojego cyklu Księgi Krwi, autor powieści i rysownik komiksowy. Napisano o nim kilka książek. Znalazł się w Antologii horroru (1997), Best New Horror Four – antologia (1993), Dread in the Dark Descent – antologia. Douglas E. Witer napisał o nim książkę p.t.: Clive Barker: The Dark Fantastic.

Na podstawie prac Barkera nakręcono 9 filmów, z czego 4 reżyserował a do 9 napisał scenariusz.
Jest autorem scenariuszy do komiksów, a na podstawie jego książek powstały też komiksy.
Clive Barker jest też twórcą dwóch sztuk teatralnych. Mieszka ze swoim życiowym partnerem, sławnym fotografikiem Davidem Armstrongiem w Los Angeles, razem z kilkoma psami, szczurami, iguanami i żółwiami.

Więcej informacji:
http://www.mag.com.pl/zapowiedzi_detale.php?id=107
Wydawnictwo Mag, www.mag.com.pl,
ul. Krypska 21 m 63, 04-082 Warszawa

 

To historia Willa Rabjohnsa, jednego z najsłynniejszych fotografów natury na świecie, specjalizującego się w uwiecznianiu na zdjęciach zagrożonych gatunków. Po niemal mistycznym spotkaniu z niedźwiedziem w Arktyce Will pogrąża się w śpiączce, podczas której na nowo przeżywa swoją młodość w Anglii i złowieszcze spotkanie, które stworzyło go zarówno jako artystę, jak i człowieka.

Przyjaźń z tajemniczą parą Rosą McGee i Jakubem Stepem, pozwala młodemu Willowi zaznać miłości, której odmówiła mu jego własna rodzina. Towarzyszy jej jednak ponura edukacja. Podcza gdy Rosa uczy go okrucieństwa namiętności, Jakub ukazuje Willowi czystość śmierci, kusząc go wizją, że kiedyś być może zabije ostatniego przedstawiciela zagrożonego gatunku i tym samym odmieni świat na zawsze. Ocknąwszy się z długiego snu, Will, prześladowany echami wspomnień i przekonany, że musi jeszcze raz stawić czoło Rosie i Jakubowi, wyrusza w podróż do kraju dzieciństwa, gdzie czeka na niego ostateczna tajemnica: Domus Mundi.

Powieść jest bardzo osobistą wypowiedzią Barkera na temat nurtu ekologicznego. Autor zamieścił w niej wątki dotyczące zagrożenia AIDS oraz pewne odniesienia do braku tolerancji, zwłaszcza wynikającej z odmiennej orientacji seksualnej.