SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW POLSKICH


0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź

MROCZNY PŁOMIEŃ

 

Karpatianie są nieśmiertelną rasą ze zwierzęcym instynktem i możliwością przemiany w inne stworzenia. Dla każdego mężczyzny sensem życia jest poszukiwanie partnerki - Karpatianki bądź człowieka, która odnajdzie światło w jego mrocznej naturze (nie potrafi widzieć kolorów świata, nie odczuwa pozytywnych emocji) - gdzieś głęboko w nich czai się bestia, która próbuje "wyjść" na zewnątrz. Jeśli Karpatianin nie odnajdzie partnerki na czas zmienia się w wampira.

Christine Feehan całą Mroczną Serię poświęciła Karpatianom - ich życiu w pojedynkę, a także, gdy znajdują swoją drugą połówkę, swoje światło. "Mroczny płomień" przedstawia losy Dariusa - Karpatianina, który w wieku 6 lat stracił dom i rodziców. Podczas rzezi jaką urządzili Tureccy maruderzy uratował kilkoro dzieci w tym swoją siostrę Desari. Popłynął do Afryki, gdzie dorastał, ucząc się polować, aby przetrwać i chronić najbliższych. Darius wiódł mroczne życie do czasu, gdy poznał Tempest "Rusti" Trine - kobietę, która zatrudniła się jako mechanik w ich zespole "Mrocznych Trubadurów". Była niezwykła, posiadała bowiem dar porozumiewania się ze zwierzętami, a także była odporna na niektóre zaklęcia Dariusa. Karpatianin był jej "aniołem stróżem", który ratował ją przed śmiertelnym niebezpieczeństwem, co się często zdarzało. Próbował narzucić jej swoją wolę, ale dziewczyna była uparta i nie dawała się nabrać na jego magiczne sztuczki. Dodatkowo za Mrocznymi trubadurami podążają myśliwi, którzy od lat polują na wampiry. Czy Tempest będzie świadoma czyhającego na nią niebezpieczeństwa?

Christine Feehan ponownie nie zawiodła i tym razem czytelników. Schemat ten sam jak w całej Mrocznej serii - Karpatianin szuka swojej wybranki, jednak każda część wyróżnia się. W "Mrocznym Płomieniu" skupiła się na postaci Dariusa, choć występują w niej również postacie z "Mrocznego wyznania" Julian i Desari. Fabuła jest przepełniona akcją, jej zwrotami w życiu bohaterów, jest dużo scen pełnych napięcia, fascynująca. Do końca nie można było przewidzieć zachowań bohaterów. Wątki erotyczne są już chyba wizytówką Feehan, jej dokładne opisy emocji wyrażanych przez Dariusa i Rusti rozgrzewają czytelnika i szkoda tylko, że są krótkotrwałe. Brak literówek, więc kolejny plus dla książki. Polecam fanom całej serii jak również tym, którzy nie mieli jeszcze tej przyjemności.

AUTOR RECENZJI: MAWET

 
   


 

.: TYTUŁ ORYGINALNY :.
Pamięć Krwi

.: AUTOR :.
Izabela Degórska

.: TŁUMACZENIE :.
Brak

.: WYDANIE ŚWIATOWE :.
Brak

.: WYDANIE POLSKIE :.
Zysk i S-ka
2011

.: ILOŚĆ STRON :.
334


 

KRÓTKIE ZESTAWIENIE:

OGÓLNA OCENA KSIĄŻKI:
9 / 10 

OCENA KSIĄŻKI JAKO HORROR:
7 / 10

OCENA KSIĄŻKI OD STRONY LITERACKIEJ:
9 / 10