[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

28.12.2010: Zapraszamy na aktualizację działu KSIĄŻKI.

   

28.12.2010: Akredytuj i (wy)Groj:

Akredytacja na Grojkonie 2011 właśnie ruszyła! Już teraz można zarejestrować się na konwencie wchodząc na: http://akredytacja.grojkon.com. Pamiętaj że rejestrując się teraz otrzymasz Grojkonową Koszulkę! Pierwsza osoba, która ukończy cały proces akredytacji dostaje drugą wejściówkę gratis!

Informacje o naszym programie bonusowym znajdziecie w poprzednim newsie. Regulamin przedpłat znajduje się w dziale Informacje -> Regulaminy.

Pamiętaj: Jesteś tylko klika kliknięć od Grojkonu 2011!

22.12.2010: Zapraszamy na aktualizację działu GRY.

22.12.2010: Grojkonowa Groza

Zapraszamy na grojkonowy Blok Grozy i Horroru gdzie przez trzy dni będziecie mieli okazje wziąć udział w prelekcjach, panelach i konkursach. Obie noce upłyną pod znakiem mrożących krew w żyłach maratonach filmowych w konwentowym kinie. Nie zabraknie spotkań ze znanymi autorami i redakcjami czasopism z gatunku. Najwyższą jakość gwarantuje nasz nowy koordynator bloku grozy i horroru, znany w środowisku autor opowiadań, którego tożsamość poznacie oglądając nasz krótki video news na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=udYW5DgDRk8

17.12.2010: Zapraszamy na aktualizację działu KSIĄŻKI, gdzie dodaliśmy nowe artykuły.

   

17.12.2010: Drugi numer komiksu Czarna Materia Prezentuje: Konstrukt zostanie wydany w pierwszym tygodniu stycznia 2011 roku. Pierwotnie komiks miał mieć 36 stron i być dostępny w dwóch wersjach okładkowych. Ostatecznie będzie tylko jedna wersja okładki a komiks zwiększy objętość do 44 stron. Tak w przybliżeniu będzie wyglądała okładka kolejnej części przygód Filipa Stixa, Emila Aumbacha i mięsnej kobiety.

Tymczasem do daty wydania drugiego numeru w kioskach i salonikach prasowych Ruch, Garmond, Intermedio oraz w Empikach można nabyć pierwszy numer komiksu we wszystkich wersjach okładkowych

17.12.2010: Na stronie gry Pret-a-porter opublikowano obszerny materiał multimedialny prezentujący mechanizmy występujące w grze, jej cel, narzędzia jakimi dysponują gracze podczas rozgrywki. Warto odnotować też, że od wczoraj gra ma swój profil na serwisie BoardGameGeek, gdzie można oceniać ją, odnotowywać rozrywki i dyskutować o jej regułach. Profil gry na BGG.

link do filmu: http://pret.wydawnictwoportal.pl/
link do BGG:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/87890/pret-a-porter

17.12.2010: Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że najnowszy, siedemnasty dodatek do Neuroshimy trafił do druku. Na stronie produktu znajdziecie dokładne zapowiedzi zawartości dodatku w formacie PDF, dodatkowo dziś pojawiła się tam galeria prezentująca wybrane ilustracje z suplementu. Dodatek liczy tradycyjne neuroshimowe 128 stron. Krew i rdza2 jest trzecim podręcznikiem jaki ukazał się w ramach akcji 3xRPG, w ramach której Portal wydał jeszcze alamanach MG – Graj Trikiem oraz grę fabularną - InSpectres.

Strona produktu: http://www.wydawnictwoportal.pl/produkty/rpg/neuroshima/17-krew-i-rdza-2/

17.12.2010: Pierwszy oficjalny spin-off gamedeka

Na łamach portalu www.futushare.pl wystartował komiks „Leanne” [http://www.futushare.pl/?p=265], który jest spin-offem przygód Torkila Aymore zawartych w cyklu Marcina Przybyłka „Gamedec”. „Leanne” to komiksowa opowieść o kobiecie stworzonej w sieci (diginetce) przez Aristona Borgię (więcej o nim można przeczytać w opowiadaniu „Anna” z I tomu sagi: „Gamedec: Granica rzeczywistości”). Graficzna powieść opowiada o starciu protagonistki z realną rzeczywistością i własnymi, coraz silniejszymi, uczuciami. „Leanne” jest prawdopodobnie pierwszym tego typu sieciowym przedsięwzięciem – komiksem, który zawiera animacje oraz muzykę. Autorem grafiki jest Krzysztof Chalik, scenariusz napisali Marcin Przybyłek i Zbigniew Szatkowski, muzykę oraz animację wykreował Robert Letkiewicz. Plansze komiksu będą się ukazywać cyklicznie (mniej więcej raz na tydzień) aż do zamknięcia opowieści.

14.12.2010: Zapraszamy na aktualizację działu DVD.

14.12.2010: Na stronie Krwi i rdzy 2 udostępniono dwustronicowy materiał w formacie PDF, który prezentuje pierwszą część najnowszego dodatku do Neuroshimy. Dowiecie się z niego o nowym settingu do NS, który znajdzie się w dodatku, czyli o Neuroshimie 2020. Setting ten prezentuje świat NS w dniach apokalipsy i w bezpośrednich dniach po niej. 

Więcej informacji na stronie wydawnictwa Portal.

http://www.wydawnictwoportal.pl/produkty/rpg/neuroshima/17-krew-i-rdza-2/

14.12.2010: Od 10 grudnia 2010 na ekranach kin gości film PIĄTY WYMIAR – elektryzujący thriller będący swoistym trybutem dla klasyków gatunku z „Lśnieniem” i „Statkiem widmo” na czele.

PIĄTY WYMIAR to jeden z najlepiej przyjętych filmów grozy ostatnich lat, który tylko potwierdza renomę australijskich thrillerów („Martwa cisza”). W rolach głównych  wschodzące gwiazdy Hollywood - odkryta przez Davida Lyncha Melissa George („Mulholland Drive”) oraz popularny wśród nastolatek Liam Hemsworth („Zapowiedź”).

Wyruszając wraz z grupą przyjaciół w rejs jachtem, piękna Jess nie może wyzbyć się prześladującego ją poczucia zagrożenia. Złe przeczucia wkrótce się potwierdzają. Nagły sztorm zmusza załogę jachtu do wejścia na pokład tajemniczego statku pasażerskiego. Okręt wydaje się opustoszały, a wskazówki zegara pokładowego pozostają nieruchome. Wkrótce pechowi żeglarze przekonają się, że spokój panujący na statku to cisza przed burzą, zapowiadająca atak siły, która nie spocznie, póki nie wyeliminuje nieproszonych gości.

14.12.2010: Seria thrillerów na długie zimowe wieczory

Kiedy pogoda za oknem już nie zachęca do długich, jesiennych spacerów, popołudnia i wieczory najprzyjemniej spędzać, siedząc przy kominku z kubkiem gorącej herbaty oraz interesującą lekturą w ręku. A nic tak nie przykuwa do książki, jak intrygująca zagadka kryminalna i świeży trup. Niekoniecznie w szafie.

Wszystkim, którzy uwielbiają tropić morderców, polecamy serię „THRILLER” Wydawnictwa Replika.

Do tej pory ukazały się:

—        Steve Thayer, „Pogodynek”
Minnesotą wstrząsa seria zabójstw. Podejrzenie pada na Dixona Bella, telewizyjnego pogodynka o niemal nadprzyrodzonych zdolnościach prognozowania. Przekonany o jego niewinności redakcyjny kolega, wojenny weteran z oszpeconą twarzą, rozpoczyna wyścig z czasem...

—        Harry Dolan, „Złe rzeczy się zdarzają”
Książka pełna niespodziewanych zwrotów akcji, o skomplikowanej fabule. David Loogan, uciekając przed przeszłością, trafia do Ann Arbor, gdzie niespodziewanie dostaje pracę w czasopiśmie z opowiadaniami kryminalnymi. Zaprzyjaźnia się z naczelnym, nawiązuje romans z jego żoną... a potem zaczynają ginąć ludzie.

—        Derek Haas, „Srebrny Niedźwiedź”
Columbus – pozbawiony skrupułów płatny zabójca – dostaje kolejne zlecenie. Ma zabić jednego z popularnych kongresmanów w trakcie kampanii wyborczej. Wydawałoby się, że to dla niego po prostu kolejne zadanie. Jednak tym razem światek, którego reguł zawsze przestrzegał, odwraca się od niego...

W przygotowaniu:
—        Blake Crouch, „Pustkowia”


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]