SANDMAN: PRELUDIA I NOKTURNY  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


SANDMAN: PRELUDIA I NOKTURNY

Reedycja pierwszego tomu opowiadającego o Władcy Snów. Trzecie wydanie, w którym znalazły się dwa albumy wydane w 2002 roku: Sen Sprawiedliwości oraz Nadzieje w piekle. Dzięki wydawnictwu Egmont po raz kolejny na polski rynek trafia świetne łączne wydanie "Sandmana".

Neil&Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award, World Fantasy Award to tylko kilka nagród, które otrzymał "Sandman". Komiks stał się wręcz mitem wśród komiksiarzy na całym świecie. W Polsce mieliśmy przyjemność przeczytania pierwszych przygód już w 2002, później 2006 oraz 2010 roku. Pierwsze wydania komiksu osiągały zawrotne ceny na aukcjach internetowych, dlatego też Egmont kierując się ekonomicznymi walorami, postanowił po raz kolejny zaszczycić nas kolejnym wydaniem.

Fabuła komiksu nie jest zawiła, jest wręcz prosta, może być jednak problem z zapamiętaniem wszystkich bohaterów, którzy przetaczają się przez wszystkie serie. W tej odsłonie mamy przyjemność między innymi spotkania demona Etrigana, Constantine, Belzebuba, Hekate, jak również głównej postaci całej serii Morfeusza. To właśnie Morfeusz (Sandman) sprawuje piecze nad marzeniami i nad koszmarami, a cała najlepsza akcja zaczyna się, gdy insygnia władcy snów wpada w niepowołane ręce. Nie minie go również walka ze sługą Lucyfera. Cała historia połączona jest w jedną znakomitą całość, która usatysfakcjonuje większość fanów komiksowego horroru.

Wydanie trzecie oprawione jest w twarda oprawę z ciekawym projektem graficznym. Zastosowano tutaj dobrej jakości papier kredowy, na którym widoczne są żywe pastele i dobra kreska czterech rysowników, a co za tym idzie, wysoki poziom graficzny. Polecam wszystkim najnowsze wydanie "Sandmana".

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Sandman: Preludia I Nokturny

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
The Sandman: Preludes And Nocturnes

:: SCENARIUSZ ::
Neil Gaiman

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comisc - Vertigo

:: ROK WYDANIA ::
2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR